МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Комісія з реорганізації (перетворення) Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" узгоджуватиме кроки щодо корпоратизації з наглядовою радою НЕК "Укренерго"

23.10.2018 | 09:29

 

У Міненерговугілля 22 жовтня проведено зустріч з представниками міжнародних фінансових організацій з метою обговорення питань корпоратизації державних підприємств, що належать до сфери управління Міненерговугілля, зокрема НЕК «Укренерго».

Зустріч проведена під головуванням Міністра Ігоря Насалика за участю заступника Міністра Михайла Близнюка, керівників структурних підрозділів Міненерговугілля, в.о. голови профільного Комітету Верховної Ради України Олександра Домбровського.

Від міжнародних організацій участь у зустрічі взяли представники Європейського Банку реконструкції та розвитку, USAID, офісу Міністерства енергетики США в Посольстві США в Україні, Європейського Інвестиційного Банку в Україні, Представництва Європейського Союзу в Україні та Енергетичного Співтовариства.

Міністр Ігор Насалик поінформував про заходи Міненерговугілля щодо сталого функціонування ОЕС України, підготовки до проходження осінньо-зимового періоду та виконання міжнародних зобов’язань. При цьому нагадав про ситуацію з постачанням газу з РФ у березні 2018 року, коли Україна, маючи значний запас потужності в енергосистемі, змогла виконати транзитні зобов’язання і забезпечити повною мірою українських споживачів електричною енергією та газом.

Міністр окреслив стратегічне бачення щодо ролі й місця Міністерства: «Міненерговугілля має здійснювати формування нормативно-правової бази щодо реалізації Енергетичної стратегії».

Тому, за словами Міністра, потрібна інтенсифікація процесу корпоратизації державних підприємств та виділення їх із структури Міненерговугілля. При цьому зазначив, що Міністерство доклало зусиль, щоб процес формування наглядових рад був максимально прозорим і зрозумілим. Міністр повідомив, що Наглядова рада НЕК «Укренерго» повністю сформована відповідно до європейських вимог і стандартів та затверджена відповідним наказом Міненерговугілля від 19 жовтня 2018 року № 520.

http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/doccatalog/document?id=245312459

Водночас Міністр зауважив про суттєві недоліки у процесі корпоратизації, серед яких - перенесення термінів проведення інвентаризації та розбіжності в наданих документах щодо оцінки майна, що стало причиною негативних висновків Комісії з реорганізації (перетворення) НЕК «Укренерго».

Ігор Насалик прокоментував причини прийняття рішення щодо делегування комісії з реорганізації (перетворення) Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» повноважень з управління ДП «НЕК «Укренерго», підкресливши, що таке рішення прийнято Комісією, до складу якої входять представники різних органів виконавчої влади, та його відповідність ст. 105 Цивільного Кодексу України, що дає можливість Комісії увійти в управління до завершення процесу корпоратизації.

Міністр звернув увагу на потребу виконання інвестиційних програм з метою поліпшення фінансових показників, модернізації та інтеграції до об’єднаної європейської енергосистеми:

 

«Ми, як Держава, виконуємо всі зобов’язання в частині виконання Угоди про Асоціацію, Третього енергетичного пакету ЄС щодо впровадження реформ та корпоратизації державних підприємств». Також підкреслив, що Комісія з реорганізації (перетворення) НЕК «Укренерго» є міжвідомчою та кроки відповідно до компетенції буде узгоджувати з новоствореною наглядовою радою.

З боку Міненерговугілля повідомлено, що контракти з членами наглядової ради НЕК «Укренерго» підготовлені і мають бути підписані найближчим часом. При цьому в них збережені умови та фінансові показники, які обговорювалися заздалегідь.

Представники міжнародних фінансових організацій висловили побажання щодо обговорення рішень Комісії з наглядовою радою, найскорішого підписання контрактів з членами наглядової ради, Також висловили сподівання, що делегування повноважень з управління не матиме негативних наслідків щодо подальшої співпраці з реалізації проектів та запевнили у відкритості до діалогу.

 

версія для друку