МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Відбулось чергове засідання Наглядової ради України для Інструменту Європейського Союзу зі співробітництва у сфері ядерної безпеки України

17.10.2018 | 15:06

 

 

16 жовтня 2018 року у м. Брюссель (Королівство Бельгія) відбулося чергове засідання Наглядової ради України для Інструменту Європейського Союзу зі співробітництва у сфері ядерної безпеки України (USB для ІСЯБ) під співголовуванням заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості Юлії Підкоморної та заступника голови Генерального директорату з міжнародного співробітництва і розвитку Європейської Комісії  Олів’є Лойка.

Участь у засіданні також взяли заступник директора Департаменту ядерної енергетики та атомної промисловості Світлана Кульчицька,  заступник Міністра екології  та природних ресурсів Микола  Кузьо, голова ДАЗВ Віталій Петрук  представники Мініекномрозвитку, Держатомрегулювання,  ДП «НАЕК «Енергоатом», Постпредства України при ЄС.

Під час засідання розглянуті питання щодо загального статусу реалізації проектів в рамках програми ІСЯБ в Україні та основні виклики, що виникають під час реалізації проектів.

Українською  стороною презентована інформація стосовно досягнень та проблемних питань реалізації проектів у секторі:

а) «Підтримка поводження з радіоактивними відходами»;

в) «Підтримка Регулюючого органу»;

с) «Підтримка Оператора».

Окрему увагу приділено обговоренню питань щодо розроблення Загальнодержавної екологічної програми України з поводження з РАВ та відпрацьованим паливом відповідно до Директиви ЄС 2011/70 та реалізації проекту «Екстрені заходи з ліквідації аварійного стану Придніпровського хімічного заводу (ПДХЗ) у м. Кам’янське (колишній Дніпродзержинськ) в Україні».

Юлія Підкоморна висловила слова вдячності за багаторічну підтримку України Європейським Союзом та відзначила визначний вклад наших партнерів у забезпеченні високого рівня ядерної та радіаційної безпеки нашої держави. Зазначила про важливість ефективної реалізації проекту «Екстрені заходи з ліквідації аварійного стану Придніпровського хімічного заводу (ПДХЗ) у м. Кам’янське  в Україні» враховуючи наслідки діяльності Радянського Союзу в ядерній галузі,  поінформувала про кроки, що здійснюються Міністерством енергетики та вугільної промисловості задля нагального вирішення  питань, що виникають в ході реалізації проекту та створення умов для відродження території колишнього ВО «ПХЗ».

версія для друку