МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Група з обміну інформацією про технічну допомогу Україні в галузі радіаційної та фізичної ядерної безпеки затвердила Рамковий документ про співпрацю

12.10.2018 | 12:29

 

 

З 8 по 9 жовтня 2018 у м. Стокгольм (Королівство Швеція) відбулося третє засідання Групи з обміну інформацією про технічну допомогу Україні в галузі радіаційної та фізичної ядерної безпеки в рамках ініціативи Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження матеріалів та зброї масового знищення», організоване Шведським органом з радіаційної безпеки (Swedish radiation safety authority).

 

Попередня зустріч, організована Міненерговугілля, відбулася в м. Київ, за підтримки норвезької та шведської сторін. Проведення таких зустрічей є важливим заходом для налагодження плідної співпраці між країнами-донорами та українською стороною для забезпечення режиму фізичної ядерної безпеки.

 

У ході засідання Міністерством презентовано результати міжнародної співпраці з країнами-донорами. Зокрема успішне завершення проекту «Модернізація обладнання диспетчерської служби Міненерговугілля України для забезпечення роботи Міжвідомчого оперативного штабу на випадок вчинення диверсії», урочисте відкриття якого відбулося 7 червня 2018 року за участі представників Агентства спільного зменшення загрози Міністерства оборони США. Як продовження співпраці за цим напрямом, Міністерство звернулося до міжнародної спільноти щодо надання експертної та консультативної допомоги у налагодження роботи штабу та презентувало проектну пропозицію «Командно-штабні навчання за Державним планом взаємодії на випадок вчинення диверсії ядерних установок».

 

У рамках проекту «Розробка Програми розвитку людських ресурсів України з фізичної ядерної безпеки» підготовка фахівців за спеціалізацію «Фізичний захист, облік та контроль ядерних матеріалів» за спеціальністю «Атомна енергетика» в НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» розпочнеться у 2019 році. Підтримка у створенні спеціалізації надається США, Швецією, Канадою та МАГАТЕ (додатково про це: https://uatom.org/index.php/2018/09/25/kpi-ogoloshuye-nabir-studentiv-na-spetsializatsiyu-fizichnij-zahist-oblik-ta-kontrol-yadernih-materialiv-za-spetsialnistyu-atomna-energetika/).

 

На засіданні затверджено Рамковий документ про співпрацю (Cooperative Framework), який визначає програмні цілі та організаційні модальності діяльності Групи з обміну інформацією про технічну допомогу Україні. Наступне засідання домовлено провести в України. Координатором ініціативи від України обрано представника Міненерговугілля України.

 

Країнами-партнерами особливо відзначено високий професіоналізм української сторони та рівень міжвідомчої взаємодії в рамках співпраці за цією Ініціативою.

 

У засідані взяли участь більше п’ятдесяти учасників з Великої Британії, Італії, Канади, Німеччини, Норвегії, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Франції, України, Швеції, представники МАГАТЕ, НАТО, УНТЦ, Спільного офісу з підтримки в м. Києві Єврокомісії.

 

Від української сторони в засіданні взяли участь представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства закордонних справ України, Державної інспекції ядерного регулювання України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Адміністрації Державної прикордонної служби України, ДП «НАЕК «Енергоатом», ДК «Українське державне об'єднання «Радон».

 

 

версія для друку