МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На ЮУАЕС пройшла нарада за участю представників Держатомрегулювання України та Комісії Ядерного регулювання США

08.10.2018 | 09:55

 

 

На Южно-Українській АЕС пройшла нарада з представниками Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) та Комісії Ядерного регулювання (U.S. Nuclear Regulatory Commission, NRC) США. У ній взяли участь також фахівці Державного науково-технічного центру ядерної та радіаційної безпеки і ВП ЮУАЕС. Під час наради учасники заслухали та обговорили доповіді южно-українських фахівців про роботи, що реалізуються в рамках продовження термінів експлуатації енергоблоків ЮУАЕС, виконання пост-фукусімських заходів, ознайомилися з досвідом у сфері управління старінням елементів енергоблоків, а також використання палива компанії Westinghouse та заходами з модернізації фізичного захисту підприємства.

 

Відкриваючи зустріч, голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков зазначив, що співпраця з Комісією ядерного регулювання США триває з 1993 року і нинішня нарада проходить у рамках виконання Угоди між ДІЯРУ та NRC про обмін технічною інформацією і співробітництва в сфері ядерної та радіаційної безпеки.

 

У контексті співпраці двох країн і в рамках програми міжнародної допомоги з ядерної безпеки США з 1998 року на ЮУАЕС було реалізовано 12 проектів на суму 76 млн. дол. США. «Ця спільна робота зробила суттєвий внесок у підвищення безпеки нашої станції, - підкреслив генеральний директор ВП ЮУАЕС Володимир Лісніченко. - Один з 12 проектів - кваліфікація ядерного палива, реалізація якого розпочалася 1998 року. В поточному році третій южно-український блок став першим в Україні, що працює виключно на паливі виробництва Westinghouse».

 

В. Лісніченко зазначив також, що в рамках міжнародної допомоги на ЮУАЕС з 2015 року впроваджується проект з модернізації фізичного захисту енергоблоків. Робота з цього напрямку триває.

 

Під час наради фахівці ЮУАЕС розповіли про роботи, виконані в контексті продовження термінів експлуатації енергоблоків №№1 і 2, а також про заходи, що реалізуються сьогодні для продовження виробничого життя третього «мільйонника». Окремо зупинилися на Оцінці технічного стану енергоблоків, кваліфікації обладнання, Звітах з періодичної переоцінки безпеки блоків, а також трансграничних консультаціях, проведених з представниками Польщі, Румунії, Республіки Молдова та Німеччини.

 

Учасники зустрічі заслухали також інформацію щодо впровадження на енергоблоках ЮУАЕС палива компанії Westinghouse та про роботи, які проводяться в рамках Глобальної ініціативи щодо боротьби з актами ядерного тероризму та договору між ДП «НАЕК «Енергоатом» і Тихоокеанською Північно-західною національною лабораторією з підвищення рівня фізичного захисту южно-українських енергоблоків №1 і №2.

 

У перебігу візиту члени делегації NRC відвідали блочний щит управління та машзалу третього енергоблока, повномасштабний тренажер і об'єкти каскаду ГЕС-ГАЕС.

 

 

версія для друку