МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На Хмельницькій атомній станції завершила роботу місія підтримки ВАО АЕС - МЦ

05.10.2018 | 16:22

1-5 жовтня цього року на Хмельницькій АЕС працювала місія підтримки Всесвітньої асоціації операторів, які експлуатують АЕС. До складу учасників місії  увійшли експерти з Болгарії, Чехії, Угорщини та України, які відслідковували на ХАЕС рівень протиаварійної готовності. 

Протягом збіглого тижня представники місії ознайомилися з організацією експлуатації і технічного обслуговування альтернативної мобільної техніки на випадок позаштатних ситуацій, відповідною документацією, побували безпосередньо на місцях зберігання мобільних дизельгенераторів та насосних установок. Експертів цікавили також питання навчання і підтримки кваліфікації персоналу, який задіяний в експлуатації та технічному обслуговуванні мобільної техніки, а також проведення тренувань з використанням відповідного устаткування.

Робота місії складалася із двох частин, під час першої - експерти спостерігали, брали інтерв’ю, працювали з документацією. В рамках другої половини візиту представники місії ВАО АЕС презентували  кращий світовий досвід з питання аварійної готовності.

Підсумовуючи результати роботи місії, керівник делегації, Радник ВАО АЕС - МЦ Андрій Підопригора акцентував увагу на питаннях, які потребують покращення та допоможуть в подальшому вдосконалити рівень протиаварійної готовності на Хмельницькій АЕС.

Генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко зазначив, що саме зараз ХАЕС знаходиться на етапі впровадження в експлуатацію альтернативної мобільної техніки та наголосив на важливості проведення цієї місії.

 

 

версія для друку