МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Українська делегація вивчає можливості використання ефективних технічних рішень іспанських енергокомпаній в умовах енергетичної системи України

04.10.2018 | 16:16

 

 

 

25-28 вересня делегація України за участі представників Міненерговугілля, НКРЕКП, енергопостачальних компаній, компаній UDPR та KNESS на чолі з Генеральним директором Директорату енергетичних ринків Міненерговугілля Ольгою Буславець відвідала з робочим візитом  Іспанську  енергокомпанію Acciona Energia.

 

У рамках зустрічі розглянуто досвід інтеграції об’єктів  відновлюваної енергетики в енергосистеми різних країн, управління режимами мереж, проблеми балансування. Acciona Energia - одна з найбільших у світі компаній, яка спеціалізується на виробництві "чистої" енергії. Працює у понад 20 країнах світу, серед яких США, Австралія, Франція, Польща, ПАР, Чилі. Встановлена потужність ВДЕ компанії сягає 13.7 ГВт, серед яких 9.3 ГВт вітрові, решта- сонячні, ГЕС і на біомасі.

 

Протягом візиту делегація відвідала головний офіс компанії Acciona Energia у Мадриді, центр керування об'єктами ВДЕ у Памплоні, звідки здійснюється керування генеруючими потужностями компанії у 20 країнах світу.

 

Також було відвідано вітрову електростанцію з встановленими накопичувачами електроенергії, і завод з виробництва обладнання для ВЕС. Сторони домовилися про активну співпрацю з питань вдосконалення нормативно-правової бази і технічної політики з метою активізації розвитку сектору ВДЕ в Україні, і пов'язаного з цим розвитку електричних мереж і ринкових механізмів взаємодії ВДЕ з іншими учасниками ринку електроенергії.

 

Отримані за результатами робочої поїздки інформаційні матеріали передано до Науково-проектного центру розвитку Об'єднаної енергетичної системи України ДП «НЕК «Укренерго» з метою їх опрацювання та підготовки рекомендацій щодо можливості використання технічних рішень компанії  Acciona Energia в умовах енергетичної системи України.

 

версія для друку