МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міненерговугілля вивчає індійський досвід в галузі сонячної енергетики

01.10.2018 | 21:33

 

 

 

Залучення інвестицій та використання нових технологій в сонячній електроенергетиці були одними з питань, обговорених під час зустрічі з представниками компаній Hero Future Energies та ТОВ «МЕЙН Груп Україна», що відбулась у Міненерговугілля під головуванням Державного секретаря Максима Немчинова.

У зустрічі взяли участь керівник експертної групи розвитку відновлювальних джерел енергії Директорату енергетичних ринків Олександр Мартинюк, державні експерти експертних груп директоратів Міненерговугілля України.

Під час зустрічі сторони обмінялися досвідом з реалізації проектів будівництва сонячних електростанцій в Україні та Індії, обговорили законодавчі ініціативи щодо нової аукціонної моделі підтримки відновлювальної енергетики, ряд проблем розвитку системи передачі та модернізації розподільчих мереж,  а також – сучасні технології в галузі ВДЕ. Зокрема, йшлося про засоби прогнозування метеорологічних умов у різних країнах світу та системи прогнозування виробітку вітрової та сонячної енергії на їх основі.

Максим Немчинов зазначив про зацікавленість України у розвитку відновлювальної енергетики згідно з Енергетичною стратегією України до 2035 року. Особливо акцентував увагу потенційних інвесторів на проектах будівництва об’єктів відновлювальної енергетики на базі шахт, які ліквідуються. Такі проекти перспективні з огляду на наявність вільної землі та необхідної інфраструктури, що спрощує будівництво.

Олександр Мартинюк поінформував про законодавчі ініціативи щодо нової державної підтримки розвитку ВДЕ. Зокрема, зазначив, що пропонується запровадження системи аукціонів на квоти щорічної державної підтримки для різних технологій виробництва «зеленої» електроенергії.

 «Також ми плануємо, що індикативні показники квот будуть встановлюватися на п’ятирічний термін. Тобто, інвестор буде бачити траєкторію розвитку того чи іншого виду генерації і зможе планувати відповідні інвестиції», - повідомив керівник експертної групи. Водночас зауважив, що зростання частки ВДЕ створює додаткове фінансове навантаження, посилює вимоги щодо обсягу балансуючих потужностей і вимагає значних інвестицій в розвиток системи передачі та розподілу.

«Для нас є актуальним прихід нових інвесторів та відповідне зростання конкуренції на цьому ринку, що призведе до зниження вартості виробленої «зеленої» електроенергії». Однією з проблем, за словами Олександра Мартинюка, є локалізація сонячних і вітрових електростанцій на півдні України.  Наразі є зацікавленість у роззосередженні таких об’єктів та їх будівництві, зокрема, в центральному, північно-східному енергодефіцитних регіонах України.

Індійська сторона проінформувала про власний досвід будівництва сонячних електростанцій загальною потужністю в 2,5 ГВт, а також – про низку новітніх технологій, що використовуються в Індії в цій галузі. Висловила готовність інвестувати в проекти сонячної енергетики в Україні загальною потужністю в декілька сотень МВт впродовж найближчого періоду.

Підсумовуючи зустріч, Максим Немчинов наголосив, що досвід Індії важливий для України з огляду на амбітні цілі, передбачені Енергетичною стратегією до 2035 року. «Ми відкриті для співпраці та підтримуємо залучення інвестицій у сферу відновлювальної енергетики. Готові надати усю необхідну інформацію», - запевнив державний секретар.

 

версія для друку