МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Масштабні інвестиції та сучасні технології - шлях до стрімкого розвитку відновлювальної енергетики в Україні

25.09.2018 | 21:25

 

 

 

 

У Міненерговугілля під головуванням Генерального директора Директорату енергетичних ринків Ольги Буславець проведено зустріч з представниками компанії Touchstone Capital Group Holdings Ltd.

 

На зустрічі, у якій також взяли участь представники ДП «НЕК «Укренерго», обговорювались перспективи масштабного залучення значних іноземних інвестицій в енергетичний сектор України, в тому числі – у відновлювальну енергетику.

 

Ольга Буславець зазначила, що Міненерговугілля приділяє належну увагу розвитку відновлювальної енергетики та здійснює послідовні кроки для досягнення амбітних цілей, визначених Енергетичною стратегією України до 2035 року. А саме – зростання частки відновлювальної енергетики до 25% (включно з великими ГЕС) у загальній структурі виробництва електроенергії, при чому не менше 12% з них має бути вироблено з енергії сонця, вітру та біомаси. «Симбіоз потреб і бажань – є», - підкреслила О. Буславець.

 

На зустрічі представниками компанії було презентовано унікальний не лише для України але й найближчих сусідніх країн проект офшорної комбінованої вітро-сонячної електростанції гігаватного класу потужності. Його додатковою перевагою є наявність власних балансуючих потужностей, що дозволить забезпечити більш рівномірний графік виробництва електроенергії. Проект також передбачає використання суттєвої (понад 30%) частки комплектуючих майбутньої електростанції українського виробництва, що дозволить наростити високотехнологічне виробництво на вітчизняних підприємствах, сприятиме створенню нових робочих місць, зростанню доходів місцевих громад та державного бюджету загалом.

 

Разом з тим сторони знайшли порозуміння, що реалізація таких проектів має узгоджуватись із фактичним станом та планом розвитку системи передачі і не повинна призводити до погіршення операційної безпеки режимів ОЕС України. Було вирішено в стислі терміни провести розрахунки та моделювання можливих шляхів інтеграції нових генеруючих потужностей в об’єднану електроенергетичну систему України. Це дозволить конкретизувати коло потенційних викликів, що постануть перед енергосистемою та обрати оптимальні технічні рішення для їх усунення.

 

Заступник директора – операційний директор ДП «НЕК «Укренерго» Олексій Брехт поінформував іноземних представників про поточний стан відновлювальної енергетики в Україні. Зокрема, повідомив, що 70-80% проектів з ВДЕ впроваджуються в південному регіоні країни – в Запорізькій, Херсонській, Миколаївській та Одеській областях. Водночас, цей регіон є профіцитним і характеризується браком маневрових генеруючих потужностей. Тому важливими є питання модернізації мережевої інфраструктури системи передачі і розвитку засобів та технологій балансування.

 

 Окрім зазначеної електростанції, учасники дискусії  обговорили ще низку інших потенційних проектів, які відповідають потребам електроенергетичного комплексу України. Зокрема – будівництво об’єктів відновлювальної енергетики в Чорнобильській зоні відчуження, інших дефіцитних енергорайонах, створення балансуючих потужностей з використанням водневих технологій.

 

У підсумку Ольга Буславець подякувала представникам Touchstone Capital Group Holdings Ltd. за інтерес до галузі та готовність інвестувати  в українську електроенергетику. І висловила впевненість в ефективності майбутньої співпраці між сторонами.

 

версія для друку