МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Нова система охорони праці передбачає управління ризиками

17.09.2018 | 18:10

 

 

Про це йшлося під час робочої зустрічі фахівців Міненерговугілля  з представниками Державного управління промислової безпеки вугільних шахт КНР.

 

Українську сторону представляли директор Департаменту вугільно-промислового комплексу Олександр Владиченко, начальник Управління охорони праці, промислової безпеки та цивільного захисту  Олег Усачов та фахівці Управління.

 

Олександр Владиченко поінформував китайських колег щодо ситуації у вугільній галузі, видобутку вугілля державними та приватними підприємствами та роботи Постійно діючої комісію з охорони праці та  промислової безпеки у вугільній промисловості Міненерговугілля, яку очолює профільний заступник Міністра.  Також ознайомив із статистикою про кількість випадків виробничого травматизму на вугільних шахтах України та заходи щодо запобігання травмам працівників.

 

Олег Усачов відзначив професійність гірничо-рятувальних загонів, які здійснюють ліквідацію аварій як на державних, так і приватних підприємствах галузі. Також поділився досвідом щодо роботи  системи  охорони праці, координацію роботи Міненерговугілля з Держпраці, Міністерством надзвичайних ситуацій, місцевими органами влади  та контролю за безпекою діяльності вугільних шахт.

«Окрім служби з охорони праці, яка функціонує на кожному підприємстві, кожен інженерно-технічний працівник задіяний у контролі за дотриманням норм і правил промислової безпеки та охорони праці», - наголосив заступник начальника Управління охорони праці, промислової безпеки та цивільного захисту Ігор Ященко. 

 

Також зауважив, що частина підприємств переведено на нову систему охорони праці міжнародного зразка, яка  передбачає управління ризиками.

 

Китайські колеги ознайомили з напрацюваннями щодо зменшення виробничого травматизму.

 

Сторони підтвердили готовність до співпраці між  підрозділами державних органів України та Китаю, які відповідають за безпеку функціонування вугільних шахт.

 

версія для друку