МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Вугільні регіони матимуть нові можливості та перспективу розвитку

30.08.2018 | 13:39

 

 

У Міненерговугілля під головуванням генерального директора Директорату викопних видів палива Максима Федотова проведено робочу зустріч з представниками Європейської Комісії. 

 

Під час зустрічі обговорили питання реконверсії вугільних регіонів та впровадження проектів, які дадуть можливість  врегулювати соціально-економічні проблеми шахтарських міст.

 

Максим Федотов зазначив, що Міненерговугілля вивчає досвід країн ЄС з метою впровадження  успішних проектів в Україні. Питання реконверсії стосуються як державного сектору, так і приватного, адже запаси вугілля шахт з часом вичерпуються, тому важливо планувати нові інвестиційні проекти та вивчати можливості використання наявної бази для їх реалізації.

 

Міненерговугілля, за словами Максима Федотова,  дотримується Плану пріоритетних дій Уряду та Плану заходів з реалізації етапу «Реформування енергетичного сектору (до 2020 року)» Енергетичної стратегії України до 2035 року. «Йдеться не про негайне закриття шахт, а про перспективний розвиток регіону, стратегічне бачення. Ми маємо вже зараз думати, що з тими шахтами надалі робити», - наголосив Максим Федотов.  «Ми повинні зацікавити тих керівників, які є ініціативними та мотивованими, що дозволить створити нові робочі місця і дати нове життя цим регіонам», - підкреслив генеральний директор Директорату. 

 

На його думку, потрібно насамперед сформувати реєстр  шахтарських міст та селищ,  в яких є можливість впроваджувати проекти, та організувати майданчик  з метою обговорення напрямків розвитку. Наступним етапом має стати презентація успішних європейських практик та пропозиція можливих програм, пілотних проектів   з метою їх впровадження за сприяння Європейського Союзу. 

 

Представники ТОВ «ДТЕК Енерго», які брали участь у зустрічі, звернули увагу на важливість роботи з громадськістю  та залучення  громадських організацій до цього процесу. Одним із питань, яке має враховуватися, є питання  екології  та наслідків закриття тієї чи іншої шахти, а також вирішення соціальних питань і створення нових робочих місць.

 

Учасники зустрічі обговорили можливі джерела фінансування проектів, зокрема кошти обласного бюджету, місцевих громад та залучення  донорської допомоги.

 

За підсумками зустрічі домовилися розпочати роботу в регіонах з керівниками місцевої влади з метою створення платформи для планування майбутнього процесу реконверсії та розроблення  відповідної дорожньої карти.

 

 

 

версія для друку