МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Інформація стосовно пожеж та надзвичайних ситуацій, які сталися на підприємствах паливно-енергетичного комплексу упродовж 2018 року

08.05.2018 | 11:55

 

За 4 місяці 2018 року на підприємствах паливно-енергетичного комплексу України сталося 15 пожеж.

 

По галузях ПЕК ситуація характеризується наступним чином:

- в електроенергетичному комплексі сталося 7 пожеж;

- у вугільно-промисловому комплексі сталося 5 пожеж;

- у нафтогазовому комплексі2 пожежі;

- в атомно-промисловому комплексі1 пожежа. 

 

За квітень 2018 року на підприємствах паливно-енергетичного комплексу України сталося 5 пожеж, а саме:

3 пожежі у електроенергетичному комплексі (ПАТ «Запоріжжяобленерго», ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» і ПрАТ «Харківська ТЕЦ-5»),

2 у  вугільно-промисловому комплексі (на шахті «Павлоградська» ВСП «Шахтоуправління Павлоградське» ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля», ВП «Шахта «Капітальна» ДП «Мирноградвугілля»).

 

 

Зазначеними пожежами, що сталися з початку 2018 року завдано збитків:

- в електроенергетичному комплексі: прямі збитки склали – 67,3 тис. грн., побічні – 32,7 тис. грн..;

- у нафтогазовому комплексі: прямі збитки склали – 50 грн., побічні – 36,2 тис. грн.;

- у вугільно-промисловому комплексі: збитки від пожеж встановлюються;

- в атомно-промисловому комплексі: збитки від пожежі відсутні.

 

5 квітня 2018 року сталася пожежа на трансформаторі струму Т-11, фаза «А» ВРП-330 кВ ВП Придніпровська ТЕС ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго».

На головному щиті управління спрацював захист (ДЗШ) ВРП 330 кВ та сталося аварійне відключення ВВ Л-204, Л-238, Л-ПЧ-2, АТ-2, Т-11. Начальником електроцеху виявлено горіння трансформатору струму Т-11 фази А в яч. ВВ Т-11 та викликано пожежно-рятувальний підрозділ. Відмов у роботі обладнання не було.

Комісією з розслідування пожежі встановлено, що при зміні температури зовнішнього повітря (вночі  + 2 0С, вдень + 15 0С, на темній поверхні металевої кришки ТТ до + 20 0С) рівень масла став на стільки низький, що верхня частина тора залишилася без захисту маслом або шар масла став таким малим, що сталося перекриття ізоляції в верхній частині тора.

Прямі збитки від пожежі склали – 16,6 тис. грн., побічні – відсутні.

 

5 квітня 2018 року о 01 год. 43 хв. на ВП «Шахта «Павлоградська» ВСП «Шахтоуправління Павлоградське» ПАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» в трубно-кабельному ходку на «0» відмітці допоміжного ствола у кабельній високовольтній муфті 6 кВ відбулося ослаблення електричного контакту, в наслідок чого, стався нагрів контактів і пробій міжфазної ізоляції, із загорянням ізоляційних матеріалів муфти.

О 01 год. 48 хв. гірничим диспетчером було викликано відділення оперативного взводу 8 ВГРЗ по роду аварії «пожежа на поверхні»  і введено в дію позицію ПЛА № 1. Всіх робітників в шахті було сповіщено про аварію, та виведено до головного ствола з подальшим виїздом скіпами.

Пожежу ліквідовано аварійно-рятувальними підрозділом 8 ВГРЗ та пожежно-рятувальним підрозділом ДСНС.

Збитки від пожежі відсутні.

 

5 квітня виникла пожежа в силовому трансформаторі ТМ 160 160 кВА на КТП 32/689 Камянсько - Дніпровського району електричних мереж ПАТ «Запоріжжяобленерго».

Пожежу виявлено мешканцями села о 06 год. 49 хв., про що повідомлено пожежно-рятувальний підрозділ.

Прямі збитки від пожежі склали – 3,6 тис. грн., побічні – 32,6 тис. грн.

Пожежа на КТП 32/689 потужністю 160 кВА виникла в результаті внутрібакового пошкодження ізоляції силового трансформатору ТМ 160 кВА, міжвиткового замикання та послідуючим займанням продуктів розкладання трансформаторного масла.

 

21 квітня сталася пожежа на турбінні Т-110/120-130 УТМЗ енергоблоку  № 2 ПрАТ «Харківська ТЕЦ-5».

В 20 год. 34 хв. дією захисту «Внутрішні пошкодження генератора» вимкнувся енергоблок № 2. Причина – хибна робота захисту від підвищення тиску в баку блочного трансформатора 2Т. Причиною хибного спрацювання захисту став вихід з робочого положення фіксатора кришки корпусу запобіжного клапана з сповіщувачем через ослаблення його кріплення.

О 00 год. 16 хв., після усунення причини спрацювання захисту від підвищення тиску в баку блочного трансформатора енергоблок №2 включено в мережу.

О 02 год. 00 хв., в процесі навантаження персонал аварійно вимкнув  енергоблок ключем ручного зупину через займання масла на відмітці 13,0 м. в районі стопорно-регулюючого клапану (СРК) на трубопроводі подачі пари від першого відбору турбіни в загальностанційний колектор 13 ата. Була викликана пожежно-рятувальний підрозділ.

В 02 год. 30 хв. силами оперативного персоналу ліквідовано основний осередок займання. Пожежу ліквідовано в 04 год. 21 хв.

За результатами огляду осередку загоряння виявлено відірваний від корпусу СРК трубопровід подачі на нього силового масла (Ду = 18 мм.).

Розслідування причин виникнення пожежі триває. Збитки від пожежі встановлюються.

 

29 квітня о 22 год. 06 хв. сталася пожежа в будівлі АПК, приміщення бані ВП «Шахта «Капітальна» ДП «Мирноградвугілля».

Пожежу ліквідовано аварійно-рятувальним підрозділом 10 ВГРЗ та пожежно-рятувальним підрозділом ДСНС.

О 02 год. 00 хв. всі осередки горіння були погашені.

Внаслідок пожежі 1 працівник отруївся продуктами горіння,.

Розслідування причин виникнення пожежі триває. Збитки від пожежі встановлюються.

 

версія для друку