МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Інформація стосовно пожеж та надзвичайних ситуацій, які сталися на підприємствах паливно-енергетичного комплексу упродовж 2017 року

13.12.2017 | 15:58

 

 

За 10 місяців 2017 року на підприємствах паливно-енергетичного комплексу України сталося 17 пожеж.

 

Не допущено пожеж у атомно-промисловому комплексі.

 

По галузях ПЕК ситуація характеризується наступним чином:

 

- в електроенергетичному комплексі сталося 10 пожеж, а саме: по 1 пожежі у ПАТ «Київобленерго» і у ПАТ «Закарпаттяобленерго» та по 2 пожежі у ПАТ «ДТЕК Західенерго», ПАТ «Київенерго», ПАТ «Донецькобленерго» і у ПрАТ «Волиньобленерго».

 

- у вугільно-промисловому комплексі5 пожеж, з них: 1 пожежа на ВП «Шахта ім. Г.Г. Капустіна» ПАТ «Лисичанськвугілля» та по 2 пожежі на                 ВСП «ШУ Дніпровське» шахта «Дніпровська» ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» та на ДП «Торецьквугілля» (по 1 пожежі у ВП «Шахта «Північна» і ВП «Шахта «Центральна»).

 

- у нафтогазовому комплексі2 пожежі, з них: 1 пожежа у ПАТ «Укрнафта» та 1 пожежа у ПАТ «Укртрансгаз».

 

Зазначеними пожежами завдано збитків:

- в електроенергетичному комплексі: прямі збитки склали – 316,2 тис. грн., побічні – 121,5 тис. грн.;

- у нафтогазовому комплексі: прямі збитки по ПАТ «Укрнафта» склали – 579 грн., побічні – 136 грн., а по пожежі у ПАТ «Укртрансгаз» встановлюються;

- у вугільно-промисловому комплексі: по ВП «Шахта ім. Г.Г. Капустіна» ПАТ «Лисичанськвугілля» збитки від пожежі відсутні, а по іншим випадкам пожеж – збитки встановлюються.

 

За листопад місяць 2017 року на підприємствах паливно-енергетичного комплексу України сталося 2 пожежі на об’єктах підприємств ПЕК, а саме: 1 пожежа в електроенергетичному комплексі у ПАТ «Закарпаттяобленерго» та 1 у нафтогазовому комплексі у                            ПАТ «Укртрансгаз».

 

30 листопада 2017 року внаслідок внутрішнього пошкодження  трансформатора 10/0,4 кВ КТП-362 (з викидом масла) Ужгородського району електромереж ПрАТ «Закарпаттяобленерго» орієнтовно о 10 год. 36 хв. виникла пожежа.

 

Пожежу ліквідовано о 01 год. 36 хв. силами територіального пожежно-рятувального підрозділу ДСНС в Закарпатській області. Пожежею пошкоджено силовий трансформатор ТМ-250 кВА та знищено прохідні ізолятори 10 кВ, розрядники РВО-10 кВ та опорні ізолятори 10 кВ та інше.

 

Причиною пожежі стало внутрішнє пошкодження трансформаторна з викидом масла.

 

Прямі збитки від пожежі склали 13,7 тис. грн. та побічні – 22,2 тис. грн.

 

 

20 листопада 2017 року о 03 год. 00 хв. сталося загоряння службового автомобіля «Нива-Шевроле» (Шебелінське ЛВУМГ «Харківтрансгаз»                  ПАТ «Укртрансгаз») держ. № АХ 2675 ВС, який під час інциденту знаходився біля житлового будинку за адресою: м. Харків, пр. Московський  190/1.

 

За попередньою версією причиною пожежі є занесення стороннього джерела запалювання – підпал.

 

Розслідування причин та обставин пожежі триває.

 

 

версія для друку