МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Інформація стосовно пожеж та надзвичайних ситуацій, які сталися на підприємствах паливно-енергетичного комплексу упродовж 2017 року

11.09.2017 | 14:47

 

 

За 8 місяців 2017 року на підприємствах паливно-енергетичного комплексу України сталося 11 пожеж.

Не допущено пожеж у атомно-промисловому та нафтогазовому комплексах.

По галузях ПЕК ситуація характеризується наступним чином:

- в електроенергетичному комплексі сталося 7 пожеж: 1 пожежа у ПАТ «Донецькобленерго» та по 2 пожежі у ПАТ «ДТЕК Західенерго», ПАТ «Київенерго» і у ПрАТ «Волиньобленерго».

- у вугільно-промисловому комплексі4 пожежі: 2 пожежі на ВСП «ШУ Дніпровське» шахта «Дніпровська» ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» та 2 пожежі на ДП «Торецьквугілля», а саме: по 1 пожежі у ВП «Шахта «Північна» і ВП «Шахта «Центральна».

Зазначеними пожежами завдано збитків:

- в електроенергетичному комплексі: прямі збитки склали – 289,4 тис. грн., побічні – 17,8 тис. грн.

- у вугільно-промисловому комплексі: збитки від пожеж встановлюються.

 

За серпень місяць 2017 року на підприємствах паливно-енергетичного комплексу України сталася 1 пожежа у вугільно-промисловому комплексі на ВСП «ШУ Дніпровське» шахта «Дніпровська» ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля».

17 серпня 2017 року виникла пожежа в Центральному вугільному гезенку ВСП «ШУ Дніпровське» шахта «Дніпровська» ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля».

За інформацією гірничого диспетчера о 14 год. 18 хв., на сполученні Східного польового конвеєрного штреку гор. 265 м та центрального вугільного гезенку було виявлено задимлення та викликано відділення 2-го взводу 8 Воєнізованого гірничорятувального загону (далі – ВГРЗ) по роду аварії «пожежа», введено в дію позицію Плану ліквідації аварії № 233.

Довідкове: Центральний вугільний гезенк має загальну довжину L=40 м, виробка прямокутного перетину, розділена на ходове та вантажне відділення. Ходове відділення обладнано сходами. Загальний перетин виробки складає S=13,6 м2, кут нахилу 55 град., крівля і боки виробки закріплено бетоном з залізним армуванням (рейка Р-24) почви.

На аварійній дільниці захоплених людей не було.

О 14 год. 52 хв. силами відділення оперативного взводу 8 ВГРЗ виконувались роботи з ліквідації пожежі на аварійній дільниці.

На основі протокольного рішення, проведеної технічної наради з 18.08.2017 об 11 год.  30 хв. аварійно-рятувальні роботи з ліквідації екзогенної пожежі на шахті «Дніпровска» переведена в технічні роботи.

 

Розслідування причин та обставин виникнення пожежі триває.

 

версія для друку