МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Україна має можливості для залучення інвестицій в енергетичний сектор

20.07.2018 | 09:43

 

 

Про це йшлося під час зустрічі  з представниками Торгової палати по імпорту і експорту машинно-технічної і електричної продукції Китаю.

 

Зустріч проведена під головуванням заступника Міністра Анатолія Корзуна за участю представників Департаменту вугільно-промислового комплексу Міненерговугілля, представників  Посольства КНР в Україні та  керівників компаній «CCTEG Shenyang Engineering Company»,  Чжецзян Ащсінь Інструмент Ко, ЛТД, Китайської залізничної міжнародної групи, ВАТ «Китайська національна корпорація по імпорту і експорту технологій», міжнародної інжинірингової  компанії групи POWERCHINA з метою обговорення питань співпраці в енергетичному секторі.

 

Анатолій Корзун ознайомив делегацію КНР з інвестиційними можливостями України в енергетичному секторі, наголосивши, що  Україна має потужну енергосистему, наявні енергетичні ресурси та розвинуту транспортну інфраструктуру. Процес реформування енергетичної галузі, потреби в завершенні будівництва та модернізації енергетичних об’єктів,   кроки з метою досягнення енергетичної незалежності створюють додаткові можливості для залучення інвестицій. Анатолій Корзун зазначив про плани з добудови 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС, впровадження проекту «Енергоміст «Україна – Європейський Союз», будівництво  об’єктів відновлювальної енергетики тощо.

 

Ще одним об’єктом, який потребує інвестування, за словами заступника Міністра,  є шахта «Нововолинська № 10», яка збудована на понад 90% і може зацікавити потенційних інвесторів.  Шахта має достатні запаси, а Україна потребує вугілля для роботи теплової генерації як регулювальної потужності. Також Україна зацікавлена в розвитку малих обєктів енергетики в регіонах.  «Ми поставили завдання щодо досягнення повної незалежності від  постачання будь-яких енергоресурсів», - наголосив Анатолій Корзун. «Наразі триває також робота щодо нарощування власного видобування газу, щоб Україна стала експортером, а не імпортером природного газу», - додав заступник Міністра.

 

Презентуючи інвестиційні можливості енергетичного сектору,  Українська сторона зазначила про стратегічну мету інтегруватися до європейської енергосистеми та системну роботу в цьому напрямі. З огляду на це співпраця з Україною в енергетичній сфері має значні переваги та є надзвичайно перспективною.

 

Китайська делегація ознайомила з можливостями китайських компаній щодо участі в будівництві ГЕС та ГАЕС, енергоблоків атомних електростанцій, впровадження об’єктів з отримання коксу з вугілля, будівництва об’єктів відновлювальної енергетики, зокрема сонячних електростанцій.

 

За підсумками зустрічі домовилися опрацювати пропозиції  та визначитися щодо подальшого співробітництва.

 

 

 

версія для друку