МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

На саміті Україна-ЄС відзначено позитивну динаміку реформ в енергетичному секторі України

10.07.2018 | 14:06

 

 

Президент Європейської Ради Дональд Туск, Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер та Президент України Петро Порошенко зустрілися 9 липня у Брюсселі на 20-му Саміті Україна-ЄС і зробили спільну заяву.

 

І для Києва, і для Брюсселя спільна заява є надважливим кроком, вона була схвалена усіма країнами-членами ЄС.

 

Серед галузевих реформ значну увагу приділено сектору енергетики.

 

Ключові акценти зі спільної заяви, які стосуються енергетичної сфери:

• Ми позитивно сприйняли ухвалення Україною енергетичної стратегії до 2035 року, реалізація якої сприятиме подальшому зміцненню енергетичної безпеки країни та виконанню Паризької кліматичної угоди. #енергостратегія2035

• Ми також погодилися з необхідністю продовження реформ в енергетичному секторі, особливо на ринку газу та електроенергії, у тому числііз завершенням анбандлінгу (йдеться про розділення НАК "Нафрогаз"), що є необхідним для інтеграції українського енергетичного ринку з європейським.

 

• Ми вкотре підтвердили відданість ідеї підготувати інтеграцію ринку електроенергії України у відповідний європейський ринок, ґрунтуючись на угоді від 2017 року між відповідними операторами.

 

• Ми підтвердили роль України як стратегічного транзитера газу, що забезпечує доступне, безпечне та надійне постачання газу в ЄС. У цьому контексті ми підтвердили нашу готовність включитися в тристоронній процес, що проходитиме за сприяння Єврокомісії, щодо домовленостей про контракт з транзиту газу до ЄС після 2019 року.

 

Також у Заяві йдеться про поглиблення спільної роботи над інтеграцією України до внутрішнього ринку ЄС, із взаємними правами та обов‘язками, повністю використовуючи потенціал Угоди про асоціацію.

 

Під час спільної прес-конференції за результатами Саміту Президент України Петро Порошенко, Президент Європейської Ради Дональд Туск та Президент Європейської Комісії Жан-Клодом Юнкер підкреслили, що енергетична безпека залишається спільним пріоритетом.

 

«Енергетична солідарність залишається нашим спільним пріоритетом. Ми підтвердили, що Україна є стратегічною транзитною країною, забезпечивши доступне, безпечне і стабільне постачання газу до ЄС»,- повідомив Глава держави.

 

Петро Порошенко підкреслив негативний вплив геополітично вмотивованого проекту «Північний потік-2» на енергетичну безпеку України та ЄС та закликав Європейський Союз розробити спільний підхід для зупинення його будівництва.

 

Більш докладно про це:

 

http://www.president.gov.ua/news/ukrayina-ye-strategichnoyu-tranzitnoyu-krayinoyu-yaka-zabezp-48598

 

https://eu-ua.org/novyny/ukrayina-ta-yes-pidtverdyly-viddanist-strategichnomu-partnerstvu

 

Текст українською

https://www.eurointegration.com.ua/articles/2018/07/9/7084121

 

версія для друку