МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Н. Бойко взяла участь у засіданні Групи високого рівня з розвитку газотранспортної мережі в Центральній та Південно-Східній Європі (CESEC)

03.07.2018 | 15:46

 

 

У період з 28 по 29 червня ц.р. у м. Софія (Республіка Болгарія) відбулось засідання Групи високого рівня з розвитку газотранспортної мережі в Центральній та Південно-Східній Європі (CESEC).

 

Засідання було відкрите виступами Віце-прем'єр-міністра Республіки Болгарія Т. Дончева, Міністра енергетики Республіки Болгарія Т. Петкової та Комісара Європейської Комісії з питань клімату та енергетики М.А. Каньете.

 

У заході взяли участь міністри енергетики регіону CESEC та представники 9 держав-членів ЄС та 8 Договірних Сторін Енергетичного Співтовариства.

 

Основна увага під час заходу була зосереджена на прогресі, досягнутому у пріоритетних газових проектах регіону, регіональному співробітництві в галузі електроенергетики, енергоефективності, енергоефективності та ін.

 

Захід дав можливість детально обговорити питання щодо стану справ та наступних кроків з реалізації Меморандуму про взаєморозуміння та плану дій CESEC щодо газу.

 

У рамках пункту порядку денного «Управління «Енергетичним переходом» в регіоні CESEC: регіональне співробітництво в галузі електроенергетики, відновлювальних джерел енергії та енергоефективності» увагу було зосереджено на результатах країн-учасниць, досягнутих за звітній період, а також подальших планах у цьому контексті. Заступник Міністра Н. Бойко серед іншого відзначила розширення дії CESEC на сферу електроенергії, енергоефективності та відновлюваної енергетики. Підкреслено, що такий сучасний формат енергетичних перетворень має сприяти посиленню рівня енергетичної безпеки та диверсифікації енергопостачань в Європі та Україні.

 

«І ми вже маємо перші результати спільної роботиреалізація проекту «Відновлення існуючої міждержавної лінії Вельке Капушани (SK) – Мукачеве (UA)» дозволила збільшити пропускну спроможності для передачі електричної потужності зі Словаччиною на 30 %.» - підкреслила Н. Бойко.

 

Нагадуємо, що метою Групи високого рівня є поглиблення регіональної співпраці у газовій сфері з метою забезпечення безпеки та стабільності постачання та конкурентоспроможності. На Бухарестській зустрічі минулого року ініціатива була доповнена спільним підходом щодо ринку електроенергії, енергоефективності та розвитку відновлюваної енергії.

 

 

версія для друку