МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Відбулось засідання Координаційного комітету проекту "Українсько-Данський Енергетичний Центр II"

19.06.2018 | 16:11

 

 

19 червня 2019 року в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України відбулось засідання Координаційного комітету проекту "Українсько-Данський Енергетичний Центр II" під головуванням Міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика в рамках реалізації міжурядової співпраці із стратегічного енергетичного планування між Данією та Україною. Міністр привітав присутніх  із успішним стартом другої фази Проекту, який зареєстровано в травні п.р. в єдиному реєстру міжнародної технічної допомоги. Міністр високо оцінив підтримку України Королівством Данія в рамках Данської програми сусідства до 2021 року, підкресливши важливість досягнення очікуваних результатів міжурядової співпраці, а саме формування сприятливого середовища для залучення інвестицій в сталий розвиток енергетики України та досягнення цілей Енергетичної стратегії України.  «Між нашими країнами вже налагоджений високий рівень політичного діалогу. Вже цього місяця 27 червня в Копенгагені відбудеться міжнародна конференція з питань реформ, під час якої Уряд України спільно із міжнародною спільнотою обговорять прогрес українських реформ та визначать пріоритети на майбутнє» - зазначив Міністр.

 

Окремо Міністр зупинився на підсумках недавньої поїздки української делегації до Данії, де мали можливість ознайомитися з функціонуванням енергосистеми, високотехнологічними рішеннями для балансування енергосистеми та данськими технологіями виробництва електроенергії із відходів. «Ми відчули зацікавленість данської сторони  і розглядаємо підсумки зустрічей як новий шлюз для впровадження нових проектів в Україні», - зазначив Ігор Насалик. Міністр окреслив основні напрямки подальшої роботи в рамках Проекту шляхом виконання визначених в Угоді 6 компонентів, а саме: підтримку реалізації Енергетичної Стратегії України на період до 2035 року; довгострокове моделювання та сценарії оптимізації енергетичного балансу відповідно цілей ЕСУ; розроблення системи короткострокового прогнозного моделювання з урахуванням міжнародних практик; розроблення інструментів інтеграції джерел відновлювальної енергії; створення «єдиного вікна» для сприяння залучення інвестицій в проекти  енергоефективності та  відновлювальних джерел енергії; розроблення мотиваційних схем для стимулювання енергоємної промисловості до підвищення енергоефективності.

 

Надзвичайний та повноважний Посол Королівства Данія в Україні Рубен Мадсен привітав успішну діяльність Проекту: «Саме результативність та ефективність роботи Українсько-Данського енергетичного центру, професійність команди стала основою для прийняття рішення щодо продовження  співробітництва в рамках другого етапу Проекту. 27 лютого 2018 року було підписано Угоду між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та Міністерством закордонних справ Королівства Данія про продовження співробітництва у сфері розвитку та діяльності «Українсько-данський енергетичний центр фазана основі надання гранту 20 мільйон данських крон». Рубен Мадсен відзначив  важливість нещодавнього візиту до Данії української делегації на чолі з Міністром енергетики та вугільної промисловості України та запевнив, що Данія і надалі надаватиме всебічну підтримку Україні у впроваджені реформ та стимулюванні розвитку відновлюваних джерел енергії. Також Посол запропонував продовжити започатковану цього року практику із проведення зустрічей данського бізнесу із представниками влади України на високому рівні. Він подякував Міністру за особистий внесок та підтримку зусиль данської сторони та висловив впевненість в успішності другої фази Проекту. Міністр у відповідь зазначив, що успішна реалізація співпраці була б не можлива без згуртованості команди Проекту, яку очолює Генеральний директор Директорату енергетичних ринків Ольга Буславець.

 

Голова Українсько-Данського Енергетичного центру Ольга Буславець  презентувала результати роботи Проекту УДЕЦ II за перше півріччя, зокрема розроблену відкриту електрону базу даних енергетичної статистики України із 1990 по 2016 роки для забезпечення верифікації та узгодженості енергетичної статистики відповідно форм МЕА, розрахунку викидів парникових газів та підготовки Національного кадастру, формування фактичних паливно-енергетичних балансів та моделювання розвитку енергетики. Вона зазначила, що створена база даних надає можливість усім охочим використовувати інформацію, яка буде знаходитись в публічному доступі.

 

Також Ольга Буславець поінформувала про роботу Міжміністерської  робочої групи, яка буде здійснює координацію дій у ході реалізації заходів Проекту: «Міжміністерська робоча група виступатиме майданчиком, де свої точки зору зможуть висловити всі зацікавлені сторони щодо можливостей та викликів на шляху до створення сприятливого середовища для відновлювальної енергетики та інших питань, що відносяться до компетенції Проекту».

 

Ольга Буславець презентувала Робочий План Проекту та зазначила, що серед пріоритетних завдань співробітництварозробка інструментів та методологій для балансування енергетичної системи, визначення оптимальної потужності встановлення акумуляторних батарей в Україні та розрахунок  необхідної частки смартгенерації. Члени Координаційного Комітету затвердили Робочий план Проекту та домовились провести наступне засідання Координаційного Комітету Проекту в грудні 2018 року.

 

версія для друку