МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Основою всіх змін в енергетиці є нормативно-правова база – круглий стіл в УКМЦ щодо реформування ринку електроенергії

15.03.2018 | 14:28

 

 

Сьогодні представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України взяли участь у круглому столі  на тему: «Реформа ринку електроенергії. Чи встигнемоПід час заходу йшлося про важливість консолідації зусиль різних органів щодо забезпечення успіху надважливої реформивпровадження ринкових відносини  в електроенергетичному секторі, його інтеграції до європейського енергетичного ринку та очікувань від впровадження Енергетичної стратегії до 2020 року.

Вікторія Гнатовська, представник Міненерговугілля,   поінформувала про виконану фахівцями Міненерговугілля роботу щодо формування нового ринку електричної енергії. Однією з нагальних проблем  є на сьогодні погашення заборгованості на оптовому ринку електроенергії. Міненерговугілля підготувало проект Закону про особливості погашення заборгованості за електричну енергію, яка утворилася на оптовому ринку електричної енергії, який наразі подано на розгляд Уряду.

Ще одним важливим питанням є підтримка ТЕЦ у перехідний період. Міненерговугілля підготовлено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання тимчасової підтримки виробникам, що здійснюють комбіноване виробництво електричної та теплової енергії на теплоелектроцентралях», відповідно до якої рішення про доцільність здійснення реконструкції та/або модернізації буде ухвалюватися за результатами  аудиту технічного стану ТЕЦ.

Під час заходу обговорено й інші важливі проблеми формування ринку, зокрема щодо сертифікації оператора системи передач електроенергії, процесу розробки програмного забезпечення для ринку електроенергії. Учасники дискусії відзначали також важливість донесення інформації про реформи до кінцевого споживачапояснення тарифів, нових правил роздрібного ринку, а також підкреслили важливість прийняття нормативно-правових актів, які дають старт іншим діям у процесі реформування.

 

версія для друку