МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ УКРАЇНИ

Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко взяла участь у восьмому засіданні Українсько-чеської змішаної комісії з питань економічного, промислового і науково-технічного співробітництва

13.06.2018 | 08:11

 

 

12 червня у місті Прага відбулось восьме засідання Українсько-чеської змішаної комісії з питань економічного, промислового і науково-технічного співробітництва. Українську делегацію очолив Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон.

 

Під час засідання Сторони наголосили, що співробітництво в енергетичні сфері має давню традицію та дуже важливе значення. Чеська сторона відзначила надійність українських нафто- та газотранспортних систем та значну роль України як транзитера енергетичних ресурсів до Чеської Республіки.

 

Українська сторона, у свою чергу, наголосила, що український маршрут транспортування природного разу і надалі залишається економічно вигідним та здатним забезпечити безперебійний транзит до країн Європейського Союзу. "У той же час проект "Північний потік-2" є політично мотивованим, економічно необгрунтованим та таким, що загрожує енергетичній безпеці не лише України, але й європейського регіону", - зазначила Наталія Бойко.

 

Також Сторони домовились активізувати співробітництво у сфері електроенергетики. Чеська Республіка підтримує прагнення України до інтеграції об'єднаної енергосистеми з європейською системою ENTSO-E.

 

 

версія для друку