МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Реалізація політики євроатлантичної інтеграції в енергетичній сфері спрямована на зміцнення енергетичної безпеки

24.04.2018 | 16:09

 

 

Про заходи Міненерговугілля з реалізації політики євроатлантичної інтеграції в енергетичній сфері розповів молодим науковцям завідувач сектору співробітництва з міжнародними організаціями Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Микола Колісник.

 

Відповідну презентацію представлено з нагоди підбиття підсумків конкурсу «Молодь – енергетиці України 2017». Захід проведено в залі засідань Вченої ради КНТУУ «КПІ» ім. І.Сікорського.

 

У виступі Микола Колісник зазначив про важливість об’єднання зусиль країн-партнерів з метою зміцнення безпеки, надійної роботи об’єктів енергетичної інфраструктури. Також поінформував про підсумки командно-штабних навчань, проведених минулого року спільно з Центром передового досвіду енергетичної безпеки НАТО, які стали поштовхом для посилення заходів для зміцнення енергетичної безпеки.

 

Президентом України затверджено Річну національну програму під егідою Комісії Україна – НАТО на 2018 рік», якою передбачено приєднання України до Центру передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки, що ж надзвичайно актуальним в контексті створення нових можливостей для забезпечення якісно нового рівня енергетичної безпеки України та регіону у цілому.

 

Окремо Микола Колісник зупинився на дотриманні Україною положень Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного договору, яка є одним з основоположних документів у відносинах України з НАТО та регулює відносини України з НАТО, визначає політичні зобов'язання сторін на найвищому рівні і необхідність розвивати відносини особливого та ефективного партнерства з метою сприяння більшій стабільності і просуванню спільних демократичних цінностей у Центрально-Східній Європі.

 

Такі зустрічі з молоддю сприяють посиленню комунікацій та більш чіткому розумінню з боку молодіжної аудиторії завдань міністерства, поглиблюють інтерес молодих науковців до енергетичної сфери та євроінтеграційних процесів.

 

Довідково:

Уряд розпорядженням від 14 лютого 2018 р. № 109-р схвалив план заходів щодо реалізації у 2018 році Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017—2020 роки.

Основною метою плану є підвищення рівня підтримки громадянами України державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції та рівня довіри до НАТО як до інституції, що відіграє ключову роль у зміцненні міжнародної безпеки.

Також передбачено інформування про невійськові ініціативи НАТО, зокрема у сфері екології, енергетики, ядерної і радіаційної, кібернетичної та інформаційної безпеки тощо.

 

https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-zatverdzhennya-planu-zahodiv-shodo-realizaciyi-koncepciyi-vdoskonalennya-informuvannya-gromadskosti-z-pitan-yevroatlantichnoyi-integraciyi-ukrayini-na-2018-rik

 

версія для друку