МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Міненерговугілля України дотримується чіткого курсу щодо максимальної відкритості та прозорості у роботі ПЕК України

09.01.2018 | 14:59

 

 

Про це свідчить успішне завершення першого етапу аудиту даних Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, підтриманого Міністром Ігорем Насаликом  та проведеного у 2017 році командою експертів DiXi Group (у межах проекту «Прозора енергетика»), спільно з експертами ТЕКСТИ (у межах проекту TAPAS) за підтримки USAID.

 

У межах  першого етапу здійснено аудит даних Департаменту нафтогазового комплексу та Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу. Для цього проведено 7 зустрічей з працівниками департаментів та проаналізовано набори даних, що вже оприлюднюються на сайті Міненерговугілля та НАЕК «Енергоатом». Період аудиту тривав з липня по грудень 2017 року.

 

Команда експертів проаналізувала всю отриману інформацію і підготувала адаптовані та доповнені форми наборів даних у відповідності до вимог Міжнародної хартії наборів даних. Загалом розроблено 23 форми у форматі відкритих даних (opendata), з яких 15 для Департаменту нафтогазового комплексу та 8 для Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу . Також 14 із адаптованих форм стосуються виконання положень  нової редакції постанови Кабінету Міністрів України № 835 щодо оприлюднення інформації у формі відкритих даних, прийнятої 20 грудня 2017 року, згідно з якою перелік наборів даних розширено з 4 до 47.

 

За результатами обговорення першого етапу аудиту керівництвом Міністерством прийнято рішення схвалити результати і перейти до другого етапу аудиту даних департаментів. Міністр Ігор Насалик наголосив про наміри забезпечувати й надалі системну роботу щодо посилення відкритості та прозоростті в енергетичній сфері. Таким чином, у 2018 році відповідну роботу щодо аудиту даних буде продовжено.

 

Крім того,   планується проведення тренінгу для фахівців  департаментів нафтогазового комплексу та ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу  з метою ефективної роботи з файлами.

версія для друку