МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Початок проведення комплексних випробувань обладнання Комплексу з переробки радіоактивних відходів Рівненської АЕС

21.12.2017 | 11:40

 

 

20 грудня 2017 року на Рівненській атомній електростанції відбулись урочистості з приводу закінчення будівництва і початку проведення комплексних випробувань обладнання Комплексу з переробки радіоактивних відходів, що стало знаковою подією для розвитку ядерної енергетики України.

 

Плідна співпраця з Європейською комісією в рамках проекту TACIS U1.01/01b «Створення комплексу з переробки радіоактивних відходів ВП РАЕС» дозволила створити перший за часи незалежності України об’єкт, який          із застосуванням передових світових технологій та сучасного обладнання сприятиме підвищенню рівня безпеки, як для персоналу станції, так і навколишнього природного середовища місця її розташування.

 

У заходах взяли участь представники Міненерговугілля, Держатомрегулювання, Європейської комісії, ДП «НАЕК «Енергоатом», підрядних та проектних організацій.

 

Заступник директора Департаменту ядерної енергетики та вугільної промисловості Міненерговугілля Світлана Кульчицька подякувала всім учасникам проекту та зазначила, що експлуатація комплексу повною мірою забезпечить вирішення питання безпечного поводження з радіоактивними відходами на Рівненській АЕС та здійснення їх мінімізації до обсягів, які відповідатимуть умовам прийняття їх спеціалізованим підприємством на довгострокове зберігання та захоронення.

 

Успішна реалізація проекту щодо будівництва комплексу з переробки радіоактивних відходів на Рівненській АЕС є наочним прикладом та позитивними досвідом для також успішного спорудження комплексів з переробки радіоактивних відходів на решті діючих вітчизняних атомних електростанціях. Наступним таким об’єктом буде комплекс з переробки радіоактивних відходів Запорізької АЕС.

 

 

 

версія для друку