МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Реформи в енергетиці потребують злагодженої роботи усіх стейкхолдерів, активної взаємодії з громадськістю та якісних комунікацій, - Наталія Бойко

15.12.2017 | 11:06

 

 

Наталія Бойко взяла участь у брифінгу з представниками профільних міністерств для регіональних ЗМІ. Під час заходу, що відбувся 12 грудня в межах проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа», журналістів ознайомили з досягненнями та викликами у процесі євроінтеграції за 2017 рік та з урядовими планами на 2018 рік.

Наталія Бойко поспілкувалася з представниками ЗМІ щодо питань  енергоефективності та енергонезалежності України в контексті євроінтеграційних процесів та розповіла регіональним ЗМІ про реформи, які впроваджує Міненерговугілля України. Одним із найважливіших досягнень у 2017 році назвала прийняття Енергетичної стратегії України до 2035 року. Зокрема, зазначила, що нова Стратегія, на відміну від попередніх, враховує всі євроінтеграційні завдання, які стоять в енергетичному секторі. «Ми визначили в Енергетичній стратегії три етапи та передбачили заходи для досягнення максимальної енергетичної незалежності як для країни в цілому, так і для кожного громадянина», - наголосила Н.Бойко. Також зупинилася на ключових реформах, які стосуються впровадження ринку газу та електроенергії.

Надважливим, на думку Н. Бойко,  є рішення Уряду про максимальне збільшення власного газовидобування та заходи, спрямовані на стимулювання інвестицій у видобуток газу в Україні. Злагоджена робота Уряду, Верховної Ради України та громадськості дала можливість запровадити ставку ренти 12 та 6% для нових свердловин, підтримати стабілізаційну норму щодо незмінності ставки протягом наступних 5-ти років, а також врегулювати питання розміру ренти для угод про розподіл продукції, що дозволить використовувати цей інструмент для залучення інвесторів у сектор нафто- та газовидобування (2% для нафти і 1,25% для природного газу).

«Угоди про розподіл продукціїце цікавий механізм, до якого ми прагнемо залучити іноземних інвесторів», - каже Н. Бойко. Очолює Міжвідомчу комісію з організації та укладення й виконання угод про розділ продукції Міністр Ігор Насалик, і наразі триває діалог з міжнародними партнерами щодо залучення інвестицій.

Крім того, на переконання Н. Бойко, позитивний вплив матиме набрання чинності законодавчої норми щодо децентралізації рентних платежів. Так з 1 січня 2018 року 5% рентних платежів  залишатимуться у регіонах. «Громади отримають кошти, які спрямують на розвиток своїх регіонів, і вже скоро вони відчують переваги нового законодавства», - наголосила заступник Міністра.

 

Партнерство з ЄС передбачає використання ГТС країни. «Для нас важливо, щоб європейські держави розуміли, що ми є надійним транзитером газу до країн ЄС. Для цього Україна послідовно демонструє відкритість, прозорість та зрозумілість дій для міжнародної спільноти», - наголосила Н.Бойко.

Окремо зупинилася Н. Бойко на питаннях безпеки та поінформувала про співпрацю з Центром енергетичної безпеки НАТО. Така співпраця передбачає як комунікації, так і заходи з підготовки персоналу за стандартами НАТО, щоб фахівці були здатними реагувати на загрози критичній електроенергетичній інфраструктурі.

Також Наталія Бойко торкнулася питання очікувань від реформування ринкових відносин та зазначила, що впровадження повноцінних ринківце тривалий процес: «Ми всі будемо вчитися функціонувати в нових ринкових відносинах».

У процесі спілкування Н.Бойко окреслила перспективи впровадження відновлювальних джерел енергії, реформування корпоративного управління державних компаній, модернізації мереж та розумного споживання енергоресурсів. «Україна, як сучасна  європейська держава, дотримується загальноєвропейського курсу щодо збільшення частки ВДЕ та зменшення впливу енергетичних підприємств на довкілля. Водночас ми працюємо з традиційними генраціями, здійснюючи заходи  з метою скорочення шкідливих викидів від великих спалювальних установок», - наголосила Н.Бойко.

Підсумовуючи виступ, Наталія Бойко зазначила, що реформи потребують злагодженої роботи усіх стейкхолдерів, активної взаємодії з громадськістю та якісних комунікацій:  «Потрібно, щоб у цій Енергетичній стратегії побачила себе кожна українська сім’я та визначила, які цілі стратегії допоможуть позитивно вплинути на її життя».

IMG_8900 - 8.jpg

IMG_9067.JPG

версія для друку