МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14.12.2017 | 11:41

 

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ N 945/2006 про встановлення цієї пам’ятної дати підписаний Президентом України 10 листопада 2006 року.

Саме 30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що Державною комісією було прийнято в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Цього  дня  ми  вклоняємося мужності, самовідданості та високому професіоналізму ліквідаторів,  віддаємо шану всім тим, хто ціною власного здоров'я й життя захистив кожного з нас і увесь світ від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Вічна пам'ять і шана тим, чиє життя передчасно обірвав смертоносний атом.

Слід зазначити, що безпека функціонування АЕС України є пріоритетним завданням політики держави у сфері енергетики.

http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/publish/article?art_id=245204338

Виступаючи на 61-й сесії Генеральної конференції МАГАТЕ у вересні цього року, Міністр Ігор Насалик зазначив, що за останні три роки Україна значно поліпшила і зміцнила національний режим фізичного захисту своїх об'єктів і матеріалів, реалізувала проекти модернізації систем фізичного захисту ядерних об'єктів та управління ядерними відходами, які, зокрема, були включені в Комплексний план щодо зміцненню фізичної ядерної безпеки України на 2016-2018 роки.

Повний текст виступу Міністра І. Насалика можна переглянути тут.

 

версія для друку