МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Розвиток розподіленої генерації буде сприяти мінімізації втрати електроенергії в електричних мережах, - Ольга Буславець

08.12.2017 | 12:21

 

 

На цьому наголосила директор Департаменту електроенергетичного комплексу Ольга Буславець під час зустрічі з регіональними ЗМІ, коментуючи питання розвитку відновлювальних джерел енергії (ВДЕ).

«Споживачі можуть самі виробляти електроенергію на місці споживання, встановлюючи сонячні батареї на дахах будівель,- зазначила О. Буславець. При цьому мінімізуються втрати при передачі електроенергії на великі відстані, розвантажуються електромережі, не потрібне додаткове мережеве будівництво». Директор департаменту зазначила про важливість поширення інформації в регіонах про позитивний досвід використання розподіленої генерації.

Урядом схвалено нову Енергетичну стратегію України на період до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність» та Національний план скорочення викидів від великих спалювальних установок. Виконання цих стратегічних документів призведе до зміни структури виробництва електричної енергії в Об’єднаній енергетичній системі України. Тобто частка виробників електричної енергії теплової генерації будуть заміщенні за рахунок збільшення частки ВДЕ до 12% у 2035 році. Але для цього потрібно розвивати високоманеврову генерацію (smart-генерацію), а також сегмент накопичувачів енергії.

Зважаючи на те, що були присутні представниками Херсонських ЗМІ, було порушене проблемне питання в частині приєднання до електричних мереж ПАТ «Херсонобленерго» нових об’єктів альтернативної енергетики, які дуже активно розвиваються в зазначеному регіоні, Ольга Буславець наголосила, що енергопостачальним компаніям потрібні інвестиції для модернізації електромереж. Тому необхідно запроваджувати стимулююче тарифоутворння. Принципи стимулюючого тарифоутворення повинні базуватися на стимулюванні компаній до зниження своїх операційних витрат та збільшенні інвестицій у модернізацію електричних мереж.

Представникам регіональних ЗМІ запропоновано долучитись до роз’яснювальної роботи зі споживачами електричної енергії стосовно необхідності впровадження стимулюючого тарифоутворення, яке надасть у майбутньому їм переваги, а саме: підвищення надійності та якості енергопостачання, мінімізації надалі зростання тарифу на передачу та розподіл електричної енергії.

Ольга Буславець окремо зупинилася на питанні паливної складової в тарифі на електроенергію. «На сьогодні ринок вугілля діє на основі двосторонніх договорів. Однак для визначення оптимальної ринкової ціни на вугілля необхідно створення ліквідної біржі вугілля. Крім того в лібералізованій моделі ринку електроенергії самі виробники електроенергії будуть прагнути мінімізувати паливну складову, щоб бути конкурентоспроможними на цьому ринку», - пояснила О. Буславець.

У зустрічі з журналістами регіональних ЗМІ Херсонської, Донецької та Одеської областей, яка організована за сприяння Українського кризового медіа-центру та проведена 7 грудня в Міненерговугілля, взяли також участь представники структурних підрозділів Міненерговугілля, які відповіли на запитання журналістів. Це вже друга подібна зустріч за участю керівництва Міністерства.

IMG_8671 - 23.jpg

IMG_8630 - 2.jpg

IMG_8661 - 18.jpg

IMG_8652 - 14.jpg

IMG_8664 - 19.jpg

 

версія для друку