МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерство енергетики та вугільної промисловості України та Міністерством енергетики Литовської Республіки щодо стратегічної співпраці у галузі енергетики

08.12.2017 | 14:08

 

 

Меморандум підписали Міністр енергетики та вугільної промисловості України  Ігор Насалик та  Міністр енергетики Литовської Республіки Жигімантас Вайчюнас.

 

Метою документу є створення ефективної платформи співпраці у нафтогазовій, електроенергетичній та ядерній сферах, враховуючи завдання енергоефективності та енергозбереження.

 

Співробітництво здійснюватиметься через обмін досвідом у розвитку газових ринків України та Литви, виведенні з експлуатації та демонтажу атомних електростанцій; сфері відновлюваних джерел енергії, серед яких проекти «чистої» енергетики з використанням енергії сонця, біомаси.

 

Сторони також співпрацюватимуть у сфері енергоефективності та енергозберігаючих технологій; у питаннях створення електроенергетичного ринку та обміні досвідом щодо синхронізації енергосистем з енергосистемою континентальної Європи тощо шляхом інституційної співпраці у рамках функціонування відповідної Робочої групи.

 

Підписання відбулось за підсумками Десятого засідання Ради Президентів України та Литви в присутності лідерів держав Петра Порошенка та Далі Грібаускайтє.

 

http://www.president.gov.ua/news/ukrayina-ta-litva-pidpisali-nizku-dokumentiv-pro-dvostoronny-44930

 

версія для друку