МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міненерговугілля працює в напрямку зміцнення кібербезпеки об'єктів ПЕК

07.12.2017 | 20:46

 

 

Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко зустрілася з делегацією корпорації MITRE (США). Під час зустрічі, в якій також брали участь представники Держдепартаменту США та Посольства США в Україні, обговорили питання підвищення рівня кібербезпеки, обміну інформацією щодо реагування на кіберзагрози, комунікації між різними органами державної влади та приватними компаніями з питань кібербезпеки та механізмів реагування, які є найбільш ефективними з огляду на сучасні виклики.

Наталія Бойко зазначила, що енергетична безпека є пріоритетним напрямком роботи Міненерговугілля. Реалізація політики кібербезпеки для підприємств електроенергетичної галузі включає, за її словами, цілий комплекс взаємоузгоджених комунікацій, скоординоване розгортання підрозділів кіберзахисту в паливно-енергетичному комплексі та організацію взаємодії зі спеціалізованими установами та міжнародною спільнотою.


«Ми активно працюємо з компаніями та різними інституціями для вироблення ефективних механізмів реагування на загрози енергетичному сектору», - зазначила Н. Бойко. Також повідомила про вивчення міжнародного досвіду реагування та проведення в Україні навчань, які підвищують рівень обізнаності і поліпшують вміння реагувати на кризові ситуації.

Представники НЕК «Укренерго» поінформували про досвід компанії щодо ліквідації наслідків кібератак, які були раніше здійснені на комп’ютерні мережі деяких обленерго та НЕК «Укренерго». Зокрема, зазначено, що фахівцями компанії розроблено низку концепцій, спрямованих на запобігання загрозам енергетичній інфраструктурі. Орієнтиром при розробленні зазначених концепцій був кращий європейський та міжнародний досвід оцінювання ризиків. Крім того, фахівці компанії поінформували про створення в НЕК «Укренерго» відповідного центру реагування та розроблення плану відновлювальних робіт на випадок несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерних мереж енергетичних підприємств.

Сторони обговорили можливості співпраці щодо забезпечення кібербезпеки, ефективного використання ресурсів та імплементації положень стратегії кібербезпеки, розробленої США, для зміцнення кібербезпеки енергосистеми України.

1.jpg

2.jpg

версія для друку