МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Данський досвід з моделювання енергетичної системи

07.12.2017 | 13:40

 

 

6 грудня 2017 року  під головуванням директора Департаменту електроенергетичного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Голови Українсько-Данського Енергетичного Центру Ольги Буславець презентовано модель для прогнозування енергетичного балансу України STREAM-Україна. Модель була адаптована в рамках роботи Українсько-Данського енергетичного центру.  

Ольга Буславець привітала українську команду експертів під керівництвом науково-технічного центру «Псіхея» з успішним завершенням роботи з адаптації до українських умов данської моделі енергетичного калькулятора STREAM та подякувала данським колегам за результативну співпрацю. Під час виступу О. Буславець наголосила на  важливості отримання досвіду Данії у реформуванні енергетичного сектору, застосуванні моделей для формування енергетичної політики та пріоритетів стратегічного розвитку енергетики, особливо в контексті виконання цілей, поставлених в Енергетичній стратегії України до 2035 року.

«На сьогодні в Міненерговугілля здійснює розробку дорожньої карти реалізації ЕСУ, в якій будуть визначені конкретні заходи реалізації заданих стратегічних орієнтирів, спираючись на відповідне фінансове підґрунтя, ресурсні можливості та потенційні потреби енергосектору. Данська модель енергетичного калькулятора STREAM може бути застосована для розроблення прозорих сценаріїв розвитку енергетики та визначення шляхів досягнення цілей ЕСУ. Важливим є і те, що цей інструмент відносно простий у використанні, він дозволяє залучати зацікавлені сторони під час розроблення та обговорення сценаріїв розвитку енергетики, що забезпечує прозорість процесу розробки відповідних сценаріїв», - повідомила Голова УДЕЦ.  

Представниками Енергетичного Агентства Данії було презентовано досвід застосування моделювання для формування енергетичної політики та пріоритетів стратегічного розвитку Данії, зокрема моделей STREAMBalmoralSisifos. Було наголошено, що в Данії модель Stream довела свою ефективність та використовується державними інституціями як інструмент діалогу з експертами для розробки сценаріїв розвитку енергетичної системи.

Українська команда експертів Сергій Сапегін, Директора НТЦ «Псіхея», та Віктор Логацький, представник Центру Разумкова,  під час  презентації зазначили, що модель СТРІМ-Україна може застосовуватись для оцінки змін в прогнозному енергетичному балансі країни в реальному часі відповідно до етапів Енергетичній стратегії України до 2035 року.

Ольга Буславець повідомила присутніх, що проект УДЕЦ, фаза 1,  завершується в кінці грудня, і вже із січня 2018 року друга фаза проекту розпочинає свою діяльність. Одним із пріоритетів роботи УДЕЦ буде розроблення прозорої довгострокової прогнозної моделі розвитку енергетичної системи України, ефективної системи моніторингу її виконання та  підтримки її імплементації.

У семінарі взяли участь представники Енергетичного Агентства Данії, ДП «НЕК «Укренерго», Міненерговугілля, Українсько-Данського Енргетичного Центру, Данського Технологічного Університету, НТЦ «Псіхея», Центру Разумкова, Інституту економіки та прогнозування НАН України . Для представників Міненерговугілля та Укренерго експерти Енергетичного Агентства Данії провели тренінг із застосування моделі STREAM.

 

версія для друку