МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Раціоналізаторство - успішний метод вирішення нестандартних завдань

06.12.2017 | 09:27

 

Робота служби централізованого ремонту технічних засобів автоматизованих систем управління технологічними процесами цеху теплової автоматики і вимірювань не обходиться без раціоналізаторства.

«Раціоналізаторські рішення, які зафіксовані на папері документально - це лише частина нашої роботи. Для вирішення поставлених завдань необхідний нестандартний підхід. Тому ми постійно зайняті розробками або доробками, пошуками методів, аналізом. В результаті вибирається найбільш оптимальний шлях. А труднощі лише стимулюють» - розповів інженер-електронік служби Андрій Джура.

Рішення нестандартних завдань дозволяє раціоналізаторам відчути максимальну затребуваність на виробництві. У вік мікропроцесорних технологій промислові пристрої теж повинні йти в ногу з часом. Цим і обумовлений інтерес раціоналізаторів до новинок у своїй області, які можна застосувати в роботі.

Завдяки можливостям сучасних мікроконтролерів і їх вмілому застосуванню було вирішено чимало завдань. Одним з них є розробка і введення в експлуатацію стенду з перевірки виконавчих автоматів, які експлуатуються в обладнанні системи автоматичного регулювання та дистанційного управління.

Згідно керівництву з експлуатації, виконавчі автомати перевіряються вручну. Шляхом ручних перемикань створюються аварійні для пристрою режими і перевіряється його реакція. Робота в такому неефективному режимі забирає багато часу, тому був створений спеціальний стенд автоматичної перевірки. Тепер достатньо виконати попередні налаштування, і перевірка крок за кроком виконується в автоматичному режимі.

Ще одне нововведення стосується стенду для перевірки блоків управління виконавчими механізмами. Стенд заводу-виробника дозволяє робити лише перевірку, видаючи результат - «придатний» або «не придатний». Було потрібне обладнання, яке б більш детально контролювало роботу модулів. В результаті був створений стенд, який працює під управлінням комп'ютера. А так як програмне забезпечення розробляється самостійно, можна постійно удосконалювати алгоритми діагностики.

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 06 грудня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

 

версія для друку