МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Южно-Український енергокомплекс пройшов перший технічний нагляд і ресертифікаційний аудит інтегрованої системи управління

05.12.2017 | 11:14

 

 

У рамках загальної перевірки центрального офісу та відокремлених підрозділів ДП «НАЕК «Енергоатом» з 13 по 15 листопада Южно-Український енергокомплекс пройшов перший технічний нагляд і ресертифікаційний аудит інтегрованої системи управління на відповідність міжнародним стандартам. Перевірку здійснювала група аудиторів органу сертифікації ТОВ «Інтернешнл Менеджмент Сервіс» - представника сертифікаційного органу TÜV NORD CERT GmbH (Німеччина) в Україні.

Незалежні аудитори оцінили ступінь відповідності ВП ЮУАЕС вимогам оновлених версій міжнародних стандартів ISO 9001:2015 (Система управління якістю. Вимоги) та ISO 14001:2015 (Система екологічного управління. Вимоги та настанови щодо застосування). Крім цього, для підтвердження чинності раніше отриманого сертифіката на підприємстві також було проведено перевірку за міжнародним стандартом OHSAS 18001:2007 (Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги). Результати спостережень відображено в узагальненому звіті про аудит НАЕК «Енергоатом», який свідчить про відсутність невідповідностей. Команда аудиторів також виділила низку позитивних аспектів у роботі компанії та її відокремлених підрозділів і дала рекомендації щодо можливих покращень. Зокрема, відзначено позитивну практику Южно-Українського енергокомплексу щодо проведення навчання персоналу підрядних організацій з питань екологічного менеджменту.

Мета проведеного аудиту - підтвердження відповідності інтегрованої системи управління НАЕК «Енергоатом» вимогам міжнародних стандартів. Перевірка вперше визначала відповідність компанії стандартам у оновленій редакції 2015 року. 2016-го Енергоатом отримав сертифікат відповідності інтегрованої системи менеджменту відразу з трьох стандартів. Цей документ видається на три роки, проте щорічно перевіряється, як функціонує система та як вона розвивається в структурних підрозділах НАЕК.

На южно-українському майданчику, як і в інших відокремлених підрозділах, аудитори побували для вибіркової перевірки. Для цього після загального знайомства з системою менеджменту підприємства вони склали перелік напрямків діяльності та підрозділів, які увійшли до програми аудиту. Під час роботи у ВП ЮУАЕС перевіряльники побували в трьох службах - інформаційних технологій, налагодження та випробувань обладнання, головного метролога; в двох управліннях - з питань аварійної готовності та реагування, виробничо-технічної комплектації; в чотирьох цехах - хімічному, переробки радіоактивних відходів, турбінному №1 і теплової автоматики та вимірювань; у трьох відділах - охорони навколишнього середовища, супроводу конкурсних торгів, охорони праці, а також на каскаді ГЕС-ГАЕС. У процесі перевірки команда аудиторів вивчила організаційні документи, відвідала робочі місця та провела інтерв'ю з персоналом.

2006 року ВП ЮУАЕС першим серед відокремлених підрозділів НАЕК «Енергоатом» сертифікував систему управління. Надалі спільними зусиллями фахівців система розвивалася та вдосконалювалася, впроваджувалися стандарти екологічного менеджменту та безпеки праці.

Враховуючи всі отримані результати цьогорічного аудиту, перевіряючими TÜV NORD CERT GmbH видано єдиний для всієї компанії та її відокремлених підрозділів сертифікат відповідності міжнародним стандартам ISO 9001:2015 і ISO 14001:2015, а також підтверджена чинність сертифіката відповідності  OHSAS 18001:2007. Цей факт свідчить про успішність ДП «НАЕК «Енергоатом» і ВП ЮУАЕС у її складі щодо сталого розвитку та прихильності до кращої міжнародної практики менеджменту.

 

 

 

 

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований  на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станція (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 540 млрд кВт·год. електричної енергії. ВП ЮУАЕС сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2008 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2004 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». З 2014 р. підприємство очолює Лісніченко Володимир Анатолійович.

 

Управління інформації та громадських зв’язків

версія для друку