МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На Запорізькій АЕС пройшло загальностанційне протиаварійне тренування

17.11.2017 | 10:31

 

 

16 листопада 2017 року в відокремленому підрозділі «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» було проведено планове загальностанційне протиаварійне тренування.

Тема тренування: «Комунальна аварія на енергоблоці №1».

 

За способом проведення це комбіноване тренування: в ньому одночасно застосовувалися методи з умовним і реальним застосуванням засобів аварійного реагування та відпрацювання дій на проммайданчику ЗАЕС і за його межами.

 

В ході тренування учасники відпрацювали питання дій згідно з Аварійним планом ВП ЗАЕС (оповіщення персоналу про аварію, активізація внутрішнього кризового центру, організація роботи комісії з надзвичайних ситуацій (штабу КАРМ), управління діями аварійних груп і бригад ВП ЗАЕС, організація і проведення евакуації персоналу ВП ЗАЕС з проммайданчика в місто Енергодар), а також перевірка готовності персоналу до виконання своїх обов'язків в умовах аварії.

 

Всі учасники тренування діяли оперативно і всі питання, пов'язані з локалізацією умовної аварії, ліквідацією її наслідків, були виконані ними у відведені для цього терміни.

Протиаварійне тренування на Запорізькій АЕС отримало заслужену високу оцінку.

 

 

 

 

 

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 16 листопада становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

 

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

 

версія для друку