МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Експлуатація електротехнічного обладнання в осінньо-зимовий період

16.11.2017 | 08:52

 

 

В рамках процедури підготовки до осінньо-зимового періоду на Запорізькій АЕС проводяться додаткові заходи з підготовки, огляду і перевірці готовності обладнання, персоналу та документації до роботи в більш жорстких режимах зміни температурних умов, вітрового навантаження, збільшення кількості опадів. Сукупність цих факторів накладає певний відбиток на експлуатацію обладнання.

«Особлива увага приділяється обладнанню, розташованому на відкритому повітрі - трансформаторам, струмопровідним частинам, опорам, лініям передач. Крім обходів, які в зимовий період проводяться частіше, здійснюються додаткові перевірки працездатності систем обігріву обладнання, спрямовані на виявлення недоліків та своєчасне усунення», - зазначив начальник зміни електричного цеху (ЕЦ) Микола Кравченко.

Одним з найважливіших об'єктів Запорізької АЕС, найбільш схильних до сезонних впливів, є відкритий розподільчий пристрій ВРП-750, яке пов'язує шість енергоблоків станції з енергосистемою України. Тут передбачено цілий комплекс заходів, який включає додаткову ревізію устаткування, перевірку ущільнень і систем підігріву, стану зливостоків, а також всіх пристроїв, механізмів та систем.

Щоосені оперативний персонал ЕЦ проходить спеціальні інструктажі та протиаварійні тренування на відповідну тематику. На робочі місця оперативного персоналу надходить технічне розпорядження з осінньо-зимовими заходами, в якому вказані чіткі поетапні дії працівників при настанні відповідних погодних умов.

За роки експлуатації електротехнічного обладнання в осінньо-зимовий період напрацьовано хороший досвід, який дозволяє Запорізької АЕС впевнено протистояти можливим сезонним складнощів.

 

Довідка: радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 15 листопада становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

 

версія для друку