МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива - суттєвий крок для зміцнення енергетичної безпеки України, - Ігор Насалик

08.11.2017 | 20:27

 

 

Міністр Ігор Насалик провів зустріч з Президентом та Головним виконавчим директором корпорації «Холтек Інтернешнл» Крісом Сінгхом.

 

Міністр поінформував щодо підготовчої роботи з будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР атомних електростанцій (ЦСВЯП), яка дала змогу розпочати реалізацію проекту, а також наголосив про підтримку з боку Уряду у вирішенні проблемних питань. «Розпочавши будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, Україна зробила суттєвий крок, щоб позбутися залежності від послуг російських підприємств з тимчасового зберігання відпрацьованого ядерного палива, тим самим зміцнити енергетичну безпеку України», - наголосив Міністр.

 

 Також навів чіткі аргументи на користь проекту, серед яких основнізменшення витрат на зберігання, диверсифікація та можливість мати власне сховище відпрацьованого ядерного палива.

 

Насалик зазначив, що проект погоджено усіма заінтересованими центральними органами виконавчої влади, пройшов усі передбачені законодавством експертизи та має позитивні висновки.

 

«На сьогодні немає сумніву, що проект стане зразком реалізації перспективних проектів в ядерній енергетиці у короткі терміни», - переконаний Ігор Насалик.

 

Кріс Сінгх своєю чергою запевнив про наявність у компанії високоефективних технологій та можливостей та наголосив про ефективну співпрацю з Міненерговугілля, НАЕК "Енергоатом" та Державною інспекцією ядерного регулювання, які є надійними партнерами.

 

Довідково:
Рішення про будівництво Централізованого сховища прийнято Законом України «Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проектування та будівництва централізованого сховища відпрацьованого централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій».


Проект будівництва сховища затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 № 380.

23380418_1494173924001756_4162724887188493910_n.jpg

версія для друку