МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Енергоатом підписав меморандум щодо узгоджених з Укренерго дій в рамках інтеграції української енергосистеми до ENTSO-E

08.11.2017 | 12:05

 

 

ДП «НЕК «Укренерго» підписало з ключовими виробниками електроенергії - НАЕК «Енергоатом», ПАТ «Укргідроенерго», ПАТ «Центренерго», ТОВ «ДТЕК Енерго» та ПАТ «Донбасенерго» - меморандум щодо узгоджених дій в рамках майбутньої інтеграції Об’єднаної енергетичної системи України до ENTSO-E.

Документ фіксує спільну зацікавленість усіх сторін у майбутньому приєднанні ОЕС України до енергетичної системи континентальної Європи та передбачає створення спільної координаційної ради під керівництвом ДП «НЕК «Укренерго».

Мета діяльності Ради - проведення фахових консультацій з технічних питань та сприяння якнайшвидшому виконанню Україною вимог Каталогу заходів, що є частиною Угоди про умови майбутнього об’єднання енергосистем України та Молдови з енергосистемою континентальної Європи.

Протягом місяця з моменту підписання Меморандуму представники сторін мають розробити чіткий план заходів технічного характеру.

Також зазначається, що сторони намагатимуться спільно відстоювати інтереси у питанні приєднання ОЕС України до енергетичної системи континентальної Європи у відносинах з центральними органами виконавчої влади, іншими державними органами України та міжнародними партнерами.

Підписуючи документ, керівник Укренерго Всеволод Ковальчук зазначив: «Євроінтеграція української енергосистеми - складне та комплексне завдання для усіх учасників ринку та полісімейкерів, а не лише для оператора системи передачі як підписанта Угоди. Дуже радий, що усі усвідомлюють необхідність координації дій та спільну відповідальність на шляху досягнення важливої мети – членства у ENTSO-E».

У свою чергу президент Енергоатома Юрій Недашковський наголосив, що Енергоатом вже не перший рік опікується питаннями підготовки до майбутнього приєднання до ENTSO-E: «Пілотний проект «Енергетичний міст «Україна – Європейський союз» має стати, як і визначено відповідним розпорядженням Кабінету  Міністрів, першим кроком на шляху до повної комплексної стратегічної синхронізації української та європейської енергосистем».

версія для друку