МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Глобальний досвід експлуатації - безцінний помічник у підвищенні рівня безпеки

08.11.2017 | 09:40

 

 

 

За допомогою об'єднаної інформаційної системи досвіду експлуатації, до якої підключені всі вітчизняні АЕС, проводиться ознайомлення персоналу з інформацією про події на АЕС України та світу.

Зовнішній досвід експлуатації - дуже важливий напрямок роботи. Це інформація про події, що відбуваються на всіх станціях. Фахівці Запорізької АЕС використовують її, щоб не допустити повторення подій, що трапилися. Використовуючи зовнішній досвід експлуатації, лише в минулому році на ЗАЕС було розроблено близько 900 заходів.

Зараз активно розвивається аналіз корінних причин подій, відхилень і порушень в роботі обладнання. Вони виявляються за допомогою спеціальних методів, які дозволяють виявити справжні причини і розробити необхідні заходи, щоб виключити повторення аналогічних подій в подальшій практиці.

Окремої уваги вимагають малозначимі події, дефекти, невідповідності, що відбуваються на обладнанні. Від успішності і своєчасності їх виявлення значною мірою залежить факт непереростання їх в значимі події.

Протягом всього періоду існування в відділі досвіду експлуатації Запорізької АЕС не раз змінювалася структура і чисельність фахівців, але обсяги завдань, що виконувались, через появу нових напрямків роботи, завжди збільшувалися.

«У нашому відділі створена атмосфера довіри і взаємодопомоги, яка дійсно допомагає в роботі. Кожен фахівець - просто знахідка для діла, всім би таких людей» - розповів начальник відділу досвіду експлуатації Альберт Рябуха.

 

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 08 листопада становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

 

версія для друку