МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

"Ефективність проведення перших конкурсів на укладення угоди про розподіл вуглеводнів стане індикатором для подальшої роботи в цьому напрямку", - Міністр Ігор Насалик

07.11.2017 | 18:58

 

 

Про важливість забезпечення максимальної відкритості та прозорості під час проведення  конкурсів на укладення угод про розподіл вуглеводнів зазначив Міністр Ігор Насалик, голова Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання Угод про розподіл продукції, під час засідання зазначеної Комісії, що відбулось сьогодні.

 

На засіданні заслухали інформацію щодо опрацювання проектів постанов Кабінету Містрів України «Про проведення конкурсу на укладення угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Варвинська» та «Про проведення конкурсу на укладення угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Берестянська, Смілянська, Романівська, Шубінська та Новостепанівська».

 

Міністр Ігор Насалик зазначив, що Україна потребує збільшення видобування газу, як це передбачено цілями щодо збільшення видобування вуглеводневої продукції до 2020 року. Для цього є можливості та ресурси. Маючи значні розвідані запаси, Україна видобуває всього 2% з них – це не те, що потрібно Україні. Крім того, за словами Міністра, європейські партнери підкреслюють досягнення України в законодавчому полі, водночас зазначають про необхідність прискорення практичних кроків для збільшення власного видобування газу. Ігор Насалик зазначив, що проведена велика підготовча робота з адміністраціями областей, органами місцевого самоврядування .

 

«Ми врахували побажання громадських організацій щодо посилення прозорості та ввели до умов проведення конкурсів вимоги щодо розкриття кінцевого бенефіціара, щоб ні в кого не виникало ніяких сумнівів, та другу позицію щодо дотримання компанією інвестиційних зобов’язань», - повідомив Міністр.

 

Міністр зауважив про важливість створення умов для зацікавлення в тому числі великих гравців ринку газу, які мають ресурси для буріння свердловин на ділянках, розташованих у складних геологічних умовах та потребують значних капіталовкладень.

 

У ході засідання заступник Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко доповіла про доопрацювання проектів постанов у частині внесення плати за участь у конкурсі на основі висловлених пропозицій під час засідань робочої групи. Також зазначила, що Міненерговугілля направить проекти актів відповідно до регламентних вимог на погодження до зацікавлених ЦОВВ.

 

Певажною більшістю голосів Комісія схвалила проекти постанов. При цьому Ігор Насалик зазначив, що кінцеве рішення з цього питання буде приймати Кабінет Міністрів України.

 

IMG_7355 - 2

 

IMG_7367 - 3

 

версія для друку