МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На системах безпеки першого енергоблока ЗАЕС замінені насосні установки

07.11.2017 | 10:08

 

На енергоблоці №1 Запорізької АЕС виконана пілотна модифікація системи технічного водопостачання відповідальних споживачів. Ці заходи проводилися на Запорізькій АЕС вперше.

«Ми замінили морально застарілі насосні агрегати на нові - з такими ж габаритними розмірами, але більш надійної конструкції, зі сталевим корпусом, що відповідають вимогам нормативно-технічної документації. В першу чергу, дана модифікація виключить відмови через низьку ремонтопридатність старих насосних агрегатів і занижені вимоги загальнопромислових норм і правил» - розповів керівник служби головного фахівця з енергетичних реакторів Сергій Шигін.

Нові насосні агрегати ставилися в існуючу систему. Відповідно технічні характеристики у них - як у старих. При цьому нові агрегати мають третій клас безпеки, що є однією з переваг у порівнянні зі старими установками.

Також їх конструкція передбачає теплотехнічний контроль таких параметрів як температура підшипників насоса і двигуна, температура обмоток статора електродвигуна. Насосний агрегат витримує сейсмічні впливи рівня максимального проектного землетрусу.

На сьогодні всі роботи і операції, включаючи випробування, завершені. При виході блока №1 з планово-попереджувального ремонту насосні агрегати будуть введені в дослідну експлуатацію.

Така ж заміна насосних установок планується на енергоблоках №2-№5, так як на них встановлені насоси з чавунними корпусами. На енергоблоці №6, наймолодшому на ЗАЕС, насоси - зі сталевими корпусами, тому в такій заміні немає необхідності.

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 07 листопада становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

версія для друку