МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Енергоблок №3 Запорізької АЕС підключено до енергомережі

06.11.2017 | 10:37

 

6 листопада 2017 року о 08:16, після 264 діб всеосяжного середнього ремонту, протягом якого були виконані всі узгоджені заходи з продовження терміну експлуатації і підвищення рівня безпеки, енергоблок №3 Запорізької АЕС підключено до енергомережі. Ведеться набір потужності.

В даний час на Запорізькій АЕС в роботі знаходяться 5 енергоблоків. Енергоблок №1 знаходиться в плановому ремонті.

Третій енергоблок підключений до мережі на підставі ліцензії, виданої Державною інспекцією ядерного регулювання України про продовження терміну експлуатації енергоблока №3 Запорізької АЕС до 5 березня 2027 року.

Проведені на енергоблоці роботи повністю відповідають міжнародним стандартам МАГАТЕ, законодавству України в сфері ядерного регулювання, а також загальносвітовому досвіду експлуатації ядерних установок у понадпроектний термін.

«Запорізька АЕС була першою у продовженні терміну експлуатації енергоблока з реакторною установкою В-320. І ось, з пуском третього, вже половина енергоблоків Запорізької АЕС працює в понадпроектний термін. Ми перетнули екватор і маємо намір лише нарощувати темпи, використовуючи накопичений досвід, адже продовження дозволить безпечно виробити ще не один десяток мільярдів кіловат-годин електроенергії, забезпечуючи тим самим енергетичну стабільність держави», ‒ зазначив генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець.

Довідка. Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6 000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

версія для друку