МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міненерговугілля прозвітувало громадськості про готовність до проходження осінньо-зимового періоду

02.11.2017 | 15:47

 

 

Засідання Громадської ради щодо підготовки до осінньо-зимового періоду проведено 1 листопада під головуванням  Семена Поташника. У засіданні взяли участь заступник Міністра Ігор Прокопів, фахівці Міненерговугілля та представники державних і приватних енергетичних компаній.

 

Заступник Міністра Ігор Прокопів поінформував про роботу щодо виконання плану розділення НАК «Нафтогаз України» та створення незалежного оператора ГТС, а також щодо внесення змін до нормативно-правових  актів з метою врегулювання ціни на газ. Також зазначив, що для виконання Програми розвитку газовидобування в Україні Міненерговугілля дотримується курсу щодо повної відмови від регулювання.

 

«Питання Міненерговугілля – формування державної політики в енергетичній сфері – не менше і не більше», - наголосив І.Прокопів. Також зосередив увагу на питаннях що стосуються створення газового хабу та забезпечення сталого транзиту газу територією України до європейських країн.

 

Про стан готовності теплових електростанцій до проходження ОЗП 2017/2018 року доповів заступник директора департаменту – начальник відділу паливно-енергетичних балансів та моніторингу виробництва і споживання електричної енергії Департаменту електроенергетичного комплексу Кирило Новиков.

 

«Відповідно до уточненого Прогнозного балансу електричної енергії ОЕС України на ОЗП 2017/2018 рр. (розрахованого станом на 05.10.2017) та структури палива, ТЕС та ТЕЦ підтвердили, що забезпечать необхідне постачання вугілля для виробництва електричної енергії в ОЗП 2017/2018 року», - зазначив К.Новиков.

 

Він прозвітував про запаси палива та проведення ремонтних кампаній на станціях. Станом на 31.10.2017 ремонтна кампанія виконується згідно  із графіком,  затвердженим наказом Міненерговугілля від 31.10.2016 № 684 «Про підготовку обладнання електростанцій і теплових мереж до надійної та ефективної роботи у 2017 році та в осінньо-зимовий період 2017/2018 року».

 

Також К.Новиков зазначив, що з 2016 року реалізуються пілотні проекти з переведення енергоблоків ст. № 2 та № 5 Зміївської ТЕС ПАТ «Центренерго» на газову групу вугілля для заміщення дефіцитного антрацитового вугілля. Така ж робота виконується на Придніпровській ТЕС ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго». Крім того, у 2017 році на енергоблоці № 4 Трипільської ТЕС ПАТ «Центренерго» планується розпочати роботи з переведення його на газову групу вугілля для заміщення дефіцитного антрацитового вугілля.

 

Крім того, К.Новиков поінформував про виконаних ремонтних робіт в енергопостачальних компаніях. Зокрема, у серпні-вересні 2017 року інспекції Держенергонагляду в областях та м. Києві спільно з електропередавальними організаціями провели моніторинг технічного стану основного обладнання підстанцій та електричних мереж 33 електропередавальних організацій з метою оцінки готовності основного обладнання до роботи в осінньо-зимовий період 2017 - 2018 років.

 

Щодо постачання вугілля К. Новиков зазначив, що вугілля законтрактоване і буде надходити на станції у визначені строки. Зокрема, у грудні постачання вугілля прогнозується більше на 190 тис. тонн, ніж передбачалось. Витрата вугілля залишається на рівні прогнозу від 05.10.2017 на ОЗП 2017/2018 року.

 

Про готовність ОЕС України до осінньо-зимового періоду розповів головний диспетчер НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко. Він зазначив, що ремонтна кампанія відпрацьована згідно з графіком і обєднана енергостистема  України  готова до проходження опалювального періоду.

 

НАЕК «Енергоатом» своєю чергою доповів про повну готовність до проходження осінньо-зимового періоду. Усі 415 заходів виконані на 100%. Атомна генерація цього року забезпечувала 56% електроенергії в загальному балансі електричної енергії. Також, за інформацією НАЕК «Енергоатом», вчасно здійснюється поставка ядерного палива на АЕС України.

 

Фото можна переглянути тут.

 

версія для друку