МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Енергоатом і Toshiba підписали Меморандум про взаєморозуміння та розвиток співробітництва з модернізації українських АЕС

25.10.2017 | 14:18

 

НАЕК «Енергоатом» і японська Toshiba Energy Systems & Solutions Corporation підписали Меморандум про взаєморозуміння в ядерно-енергетичній галузі з метою розвитку співробітництва з питань модернізації турбогенераторного обладнання атомних електростанцій України. Двосторонній Меморандум про взаєморозуміння було підписано 25 жовтня у Києві президентом Енергоатома Юрієм Недашковським та віце-президентом Toshiba Energy Systems & Solutions Corporation Горо Янасе. Документ охоплює співробітництво між двома компаніями в питаннях підвищення потужності, ефективності та безпеки енергоблоків АЕС шляхом модернізації обладнання турбінного острову.

У підписанні Меморандуму взяли участь представники Посольства Японії в Україні.

«Енергоатом вітає початок співпраці з провідною світовою ядерно-енергетичною корпорацією – Toshiba Energy Systems & Solutions Corporation. Ми переконані, що наша спільна робота не тільки сприятиме підвищенню потужності турбогенераторів АЕС України, але й надасть додатковий імпульс для розвитку вітчизняних технологій для атомних електростанцій», – відзначив у ході церемонії підписання Меморандуму Юрій Недашковський.

Пан Янасе у відповідь підкреслив: «Це честь підписати Меморандум про співпрацю з Енергоатомом, одним з провідних світових операторів АЕС. Ми впевнені, що встановлення взаємовигідних відносин між нашими компаніями дозволить Енергоатому досягти модернізації АЕС, збільшення потужності та стабільного постачання електроенергії, а компанії Toshiba розширити свій бізнес з постачання ядерного обладнання для українського флоту атомних енергоблоків та сприяти досягненню цілей Енергоатома».

З метою організації виконання Меморандуму під час зустрічі була досягнута домовленість про формування Керівного комітету, до складу якого увійдуть два співголови (по одному представнику від кожної сторони) і члени комітету. Члени Керівного комітету будуть координувати всі питання співпраці в рамках цього меморандуму, а також розробляти на підставі цієї співпраці відповідні комерційні угоди (або ряд угод) наприклад, угоду про постачання обладнання.

У Меморандумі зазначено, що Україна і Японія є країнами-членами Міжнародного агентства з атомної енергії (MAГАТЕ) i учасниками Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, які сумлінно дотримуються своїх зобов’язань щодо нерозповсюдження ядерної зброї. Партнери вважають, що їхня співпраця в області мирного використання ядерної енергії сприятиме стабільному соціально-економічному розвитку України і Японії.

Фото: https://goo.gl/1AMcCa

 

версія для друку