МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Проведено курс тренувань з безпеки критичноі енергетичної інфраструктури

20.10.2017 | 18:48

 

 

Командно-штабні навчання з питань захисту критичної електроенергетичної інфраструктури та реагування на загрози порушення стійкості її функціонування, організовані Міненерговугілля України, Центром передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки за підтримки програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», Національним інститутом стратегічних досліджень спільно з НЕК «Укренерго», проходили у Києві з 16 по 20 жовтня та є першими навчаннями такого роду в Україні.

 

Про важливість спільних дій та обміну досвідом наголошує заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко. «Ще раз хочу підкреслити важливу роль та всеукраїнський масштаб навчань подібного роду, які є першими в Україні для зміцнення енергетичної безпеки та протидії викликам сьогодення - гібридним війнам, кіберзагрозам, що ставлять перед нами завдання щодо приведення у відповідність існуючих механізмів реагування», - зазначає Н. Бойко. При цьому важливо, за її словами, звернути увагу на наявність відповідних планів та процедур забезпечення стійкості функціонування електроенергетичної системи в умовах можливої кризи, передбачених чинним законодавством, та вивчити досвід зарубіжних країн з цього питання.

 

Заступник Верховного головнокомандувача ОЗС НАТО з трансформації НАТО Адмірал Манфред Нільсон також наголосив на важливості обміну досвідом з метою вироблення нових способів та вмінь координації дій державних установ, енергетичних підприємств з метою оперативного реагування на кіберзагрози.

 

Перші два дні навчань проходять в Національному інституті стратегічних досліджень. Полковник Центру передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки Гінтарас Багдонас наголосиів, що навчання є кроком уперед в напрямку зміцнення енергетичної безпеки. На його думку, вивчення досвіду України, яка впоралася з кібератаками на електроенергетичну інфраструктуру та вибудовує систему кібербезпеки в умовах зовнішньої агресії, є важливим для оцінки ризиків, планування подальших дій та впровадження спільних заходів для протидії кіберзагрозам.

 

Протягом першого дня навчань учасникам запропоновано презентації та виступи з питань кібербезпеки. Другий лекційний день командно-штабних навчань був присвячений не менш важливому питанню стратегічних комунікацій. Наступні 2 дні навчань тривали на базі НЕК «Укренерго», де учасники, поділені на синдикати відповідно до завдань, відпрацьовували вміння реагувати на виклики відповідно до заданих сценаріїв.

 

Слід зазначити, що командно-штабні навчання проводяться на виконання Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2017 рік, затвердженої Указом Президента України №103/2017.

 

http://1106434.vayu.web.hosting-test.net/page/osnovni-zahody-u-ramkah-richnoyi-nacionalnoyi-programy-pid-egidoyu-komisiyi-ukrayina-nato-na

 

версія для друку