МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На Южно-Українській АЕС завершено протиаварійне тренування

20.10.2017 | 14:42

 

 

19 жовтня на Южно-Українській АЕС пройшло планове загальностанційне протиаварійне тренування (ПАТ). Його мета - перевірка готовності керівного складу та персоналу ВП ЮУАЕС до першочергових дій у разі виникнення аварій, а також сил і засобів системи аварійної готовності та реагування станції до дій з локалізації, ліквідації аварії і її наслідків.

 

Згідно з легендою навчань було змодельовано УМОВНУ пожежу на головному маслобаці енергоблока №1 з короткочасним УМОВНИМ викидом радіоактивної пари на проммайданчик ВП ЮУАЕС, викликаним УМОВНИМ протіканням теплоносія першого контуру в другий з непосадкою швидкодіючого редукційного пристрою скидання пари в атмосферу (ШРП-А) аварійного парогенератора. Всього програма протиаварійного тренування містила 6 ввідних умов.

 

У тренуванні взяли участь оперативний персонал резервної зміни АЕС, штаб КАРМ (штаб керівника аварійними роботами на майданчику), штаб пожежогасіння, аварійні групи та бригади цехів і підрозділів ВП ЮУАЕС. До гасіння УМОВНОЇ пожежі залучалися особовий склад і спецтехніка Державного пожежно-рятувального загону (1ДПРЗ), для огороджування і охорони УМОВНО забрудненої території - бійці Нацгвардії України. Було задіяно систему сповіщення.

 

Тренування проходило у внутрішньому кризовому центрі атомної станції, на промисловому майданчику АЕС, повномасштабному тренажері першої черги та безпосередньо на робочих місцях. При цьому БУДЬ-ЯКІ РЕАЛЬНІ ОПЕРАЦІЇ НА ДІЮЧОМУ ОБЛАДНАННІ НЕ ВИконуваЛИСЯ.

 

Підбиваючи підсумки заходу, керівник штабу КАРМ виконувач обов'язків заступника головного інженера ВП ЮУАЕС Андрій Фомицький зазначив: «Оперативний персонал відпрацював згідно зі своїми інструкціями з ліквідації аварій, без зауважень. Було досягнуто умови для збору штабу КАРМ, який також було оперативно скликано. Обстановка була класифікована як «аварія на майданчику». Було введено оперативний план з ліквідації УМОВНОЇ аварії. В результаті успішних дій виконано заходи з локалізації пошкодженого парогенератора, припинено викид у атмосферу забруднень. Пожежу ліквідовано. Реакторну установку переведено в безпечний стан. Оцінюю дії оперативного персоналу та персоналу штабу ПЖГ (пожежогасіння - авт.) і штабу КАРМ як задовільні. Результатами тренування цілком задоволений».

 

 

 

 

 

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 330 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 550 млрд кВт·год. електричної енергії. ВП ЮУАЕС  сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2008 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2004 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». З 2014 р. підприємство очолює Лісніченко Володимир Анатолійович.

 

 

Управління інформації та громадських зв’язків

версія для друку