МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

У Міненерговугілля проведено навчання для осіб, уповноважених на виконання антикорупційних програм підприємств

04.10.2017 | 12:23

Одноденний семінар щодо запобігання корупції проведено у межах виконання Антикорупційної програми Міненерговугілля 3 жовтня цього року для керівників (заступників керівників) підприємств та осіб, уповноважених на виконання антикорупційної програми юридичної особи.

 

Основним завданням заходу було удосконалення вмінь щодо побудови ефективної роботи з реалізації антикорупційних програм підприємств, які належать до сфери управління Міненерговугілля.

 

Розглянуто такі напрямки антикорупційної роботи:

 

антикорупційна програма юридичної особи, практичні аспекти реалізації;
організація і проведення антикорупційної перевірки ділових партнерів підприємства;
побудова ефективної комплаєнс-програми. Шлях від антикорупційної програми до прозорості та ефективного використання активів держави.

 

Лекторами на заході виступили представники Національного агентства з питань запобігання корупції Юлія Врублевська та Андрій Смага, а також експерт з комплаєнс Олег Бойко.

 

Представники ДП «НАЕК «Енергоатом» Олег Поліщук та ДП «НЕК «Укренерго» Юрій Соловей поділилися з колегами практичним досвідом врегулювання конфлікту інтересів, що виникає у діяльності посадових осіб юридичної особи публічного права.

 

Довідково:


Відповідно до частини другої статті 62 Закону України «Про запобігання корупції» в обов’язковому порядку антикорупційна програма затверджується керівниками:


1) державних, комунальних підприємств, господарських товариствяких державна або комунальна частка перевищує 50 відсотків), де середньооблікова чисельність працюючих за звітний (фінансовий) рік перевищує п’ятдесят осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за цей період перевищує сімдесят мільйонів гривень;


2)
юридичних осіб, які є учасниками попередньої кваліфікації, учасниками процедури закупівлі відповідно до Закону України "Про здійснення державних закупівель", якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг), робіт дорівнює або перевищує 20 мільйонів гривень.

 

Так, у 2017 році на всіх підприємствах Міненерговугілля, які відповідають критеріям обовязковості затвердження антикорупційних програм розроблено та затверджено відповідні антикорупційні програми, зокрема, на:


ДП
«НАЕК «Енергоатом»
ДП «НЕК «Укренерго»
ДПЗД «Укрінтеренерго»
ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат»
ПАТ «Укргідроенерго»
ДП «Львіввугілля»
ПАТ «Лисичанськвугілля»
ДП «Мирноградвугілля»
ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1»
ПАТ «Шахта «Надія»
ДП «Шахта ім. М.С.Сургая»
ДП «Торецьквугілля»
ДП «Смоли»
ДП «Селидіввугілля»
ДП «Регіональні електричні мережі»
ДП «Первомайськвугілля»
ДП «Держвуглепостач»
ДП «Волиньвугілля»
ДП «ВК «Краснолиманська»


Сектором з питань запобігання та виявлення корупції Міненерговугілля опрацьовано проекти зазначених антикорупційних програм та встановлено, що вони відповідають Типовій антикорупційній програмі юридичної особи, затвердженій рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 02.03.2017 № 75, зареєстрованій в Міністерстві юстиції України 09.03.2017 за326/30194.


Антикорупційні програми підприємств Міненерговугілля розміщено на офіційному веб-сайті Міненерговугілля у рубриці «Запобігання проявам корупції».

 

версія для друку