МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Європейський союз за збереження транзиту газу через Україну

25.09.2017 | 09:32

 

 

25 вересня 2017 року, м. Київ – Європейський союз та Секретаріат енергетичного співтовариства публічно виступили за збереження транзиту блакитного палива через українську газотранспортну систему, відповідна заява була озвучена уповноваженими представниками ЄС та СЕС під час XXII газового форуму.

 

У даному заході, який проходив 19-20 вересня у м. Любляна (Республіка Словенія), брав участь Олександр Лісніченко - директор департаменту нафтогазового комплексу Міненерговугілля.

 

За словами Лісніченка головними меседжами на форумі були:

 

1). Попит на природний газ в Європі у найближчі 8 років буде лише зростати;

 

2). Ринок газу Європи є найбільш цікавим для виробників газу. За експертними оцінками у 2020-2025 році, США зможуть поставити через систему LNG – терміналів близько 150 мільярдів кубометрів блакитного палива.

 

3). Окремі проекти транскордонного транспортування газу (наприклад проекти «Північний потік») створюють монопольне утворення, яке потребує жорсткого регулювання, оскільки вони знижують конкуренцію та створюють ринкових монстрів.

 

4). Досягненні умов (демонополізація ринку, запуск нового оператора ГТС, приріст видобутку, переніс точки прийому російського газу на східний кордон, розширення коридору «північ-південь», залучення інтернаціональних операторів до управління вітчизняної ГТС), дозволить створити в Україні повноцінний газовий хаб.

 

5). Україна не зважаючи ні на що, найшвидше за всіх у ЄС реформує газовий сектор.

 

Також на форумі обговорювались питання ціни на газ для населення та ТКЕ.

 

«Секретаріату енергетичного співтовариства все рівно яка ціна газу для споживачів ПСО в Україні, головне аби по даній ціні запрацював ринко і не було монополії, тобто газ для соціально незахищених категорій споживачів постачали не тільки Нафтогаз та так звані газзбути Фірташа», - акцентував увагу Олександр Лісніченко.

 

 

версія для друку