МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Відкриття інформації відповідно до вимог ЕІТІ сприяє входженню компаній на український ринок

21.09.2017 | 13:09

 

Про це заявив Міністр Ігор Насалик під час зустрічі з головою Міжнародного Секретаріату ЕІТІ Йонасом Мобергом. Зокрема, зазначив, що дані, які оприлюднюються в межах підготовки Звіту ЕІТІ, стають необхідною складовою, щоб усі компанії отримали весь спектр інформації про можливості нашої країни.

«Є велика зацікавленість нашої країни у впровадженні Ініціативи прозорості видобувних галузей. Ми маємо гарний інструмент щодо підвищення прозорості видобувних галузей», - наголосив Міністр. Також відзначив плідну роботу Секретаріату ЕІТІ в Україні, громадськості, зокрема ГО «DiXi Group».

Для впровадження реформ в енергетичному секторі, за словами Міністра,  важливим є взаєморозуміння та співпраця з профільним Комітетом Верховної Ради України, та комунікації із стейкхолдерами в регіонах.

Ігор Насалик окреслив кроки, зроблені країною в напрямку енергетичної безпеки. Зокрема, наголосив, що Україна прийняла концептуальне рішення щодо збільшення власного видобутку і відходу від імпорту газу.  За словами Міністра, з огляду на значні розвідані запаси газу, Україна має потенціал, щоб не тільки повністю забезпечити себе газом власного видобутку, а й вийти на імпорт газу до інших країн. Тому впровадження ЕІТІ, відкриття інформації про видобуток сприятиме залученню інвестицій та розвитку газовидобування в Україні.

Голова Міжнародного Секретаріату Йонас Моберг відзначив плідну роботу, яка виконана у співпраці органів влади, компаній  та громадянського суспільства з метою відкриття інформації у видобувній галузі. Наголосив, що співпраця із законодавчим органом є великим потенціалом для впровадження ЕІТІ. Також запропонував розглянути можливості та продовжити використання ЕІТІ у впровадженні реформ.

Підсумовуючи зустріч, Міністр зазначив, що завданням є не тільки підготувати Звіт ЕІТІ, а й зробити його доступним усім учасникам  процесу.

 Тому повідомив, що Міненерговугілля значну увагу приділяє оприлюдненню інформації  та оперативному розміщенню її на веб-сайті Міністерства.

версія для друку