МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Нафтогаз закликає теплопостачальні підприємства надавати усі необхідні документи для реструктуризації заборгованості

13.09.2017 | 10:32

 

 

13 вересня 2017 р., м. Киев — Напередодні початку нового опалювального сезону НАК «Натфогаз України» вживає активні заходи для врегулювання заборгованості підприємств теплоенергетики за використаний природний газ.

Одним з дієвих інструментів врегулювання питання заборгованості підприємств ТКЕ комунальної форми власності є реструктуризація боргу, передбачена Законом України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» від 03.11.2016 №1730-VIII.

Зокрема станом на сьогодні компанія розглянула звернення 65 теплопостачальних та теплогенеруючих підприємств та прийняла рішення:

-                 списати заборгованість в сумі понад 385 млн грн;

-                 реструктуризувати заборгованість в сумі близько 680 млн грн;

-                 списати заборгованість за умови повного виконання договору реструктуризації в сумі близько 325 млн грн.

Згідно з вимогами Закону, необхідною умовою укладання договору про реструктуризацію заборгованості підприємств ТКЕ комунальної форми власності є наявність гарантії його виконання, як виду забезпечення виконання зобов’язань боржника, з боку органів місцевого самоврядування.

Продемонструвавши готовність йти на зустріч виробникам тепла в частині реструктуризації їх заборгованості, Нафтогаз очікує такого ж відповідального ставлення до проходження опалювального сезону з боку самих підприємств ТКЕ та відповідних органів місцевого самоврядування.

З огляду на необхідність отримання гарантій Нафтогаз направив листи 38  теплопостачальним підприємствам, які включені до Реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі реструктуризації заборгованості. Нафтогаз повідомив вказані компанії про готовність укладання договору реструктуризації відповідно до чинного законодавства, яке передбачає надання гарантії органом місцевого самоврядування з укладанням відповідного договору.

Відсутність належним чином оформленої гарантії від місцевої влади фактично унеможливлює застосування передбачених законом механізмів реструктуризації та позбавляє Нафтогаз можливості виділяти номінації таким боржникам. Ненадання гарантій, виданих з дотриманням бюджетного законодавства з боку місцевої влади, загрожує вчасному початку та сталому проходженню опалювального сезону в окремих регіонах України.

Компанія ще раз закликає теплопостачальні підприємства та органи місцевого самоврядування прискорити оформлення гарантій з дотриманням всіх вимог чинного законодавства для підписання договорів про реструктуризацію заборгованості.

 

 

Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії
«Нафтогаз України»

 

версія для друку