МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Триває заміна щитів постійного струму на енергоблоці №3 Запорізької АЕС

11.09.2017 | 14:30

 

На енергоблоці №3 ЗАЕС проведена заміна щита постійного струму загальноблочного комплекту. Це обладнання забезпечує живлення споживачів постійного струму першої групи надійного живлення, що не відносяться до систем безпеки, але є особливо важливими для роботи енергоблока.

«У новому щиті постійного струму, зібраному в 12 шафах, реалізована функція дублювання живлення, яка дозволяє навіть при виконанні ремонтних робіт на одній з систем шин здійснювати живлення відповідальних споживачів. Навіть під час ремонтної кампанії частина систем і механізмів завжди знаходиться в чергуванні і виводиться в ремонт поперемінно» - розповів майстер електричного цеху Дмитро Загорулько.

Нові щити постійного струму відповідають всім сучасним вимогам надійності та безпеки. Виконані на сучасній елементній базі. Обладнання містить мікропроцесорну систему контролю, яка дозволяє фіксувати всі параметри в режимі реального часу.

У порівнянні з тими, що виробили свій ресурс, нові щити постійного струму на порядок складніші функціонально і технологічно, виконані в повній взаємодії з мікроконтролерами.

Лабораторія перетворюючої техніки і електроніки електричного цеху буде відслідковувати на новому обладнанні всі сигнали про несправності, обслуговувати контролери та допоміжні реле, які видають сигнали.

Робота для колективу не нова, так як заміна щитів постійного струму вже виконана на першому і другому енергоблоках, завершуються роботи на третьому, а в подальшому буде виконано заміну і на інших блоках.

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 11 вересня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

 

версія для друку