МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Питанням цивільного захисту на Запорізькій АЕС приділяється постійна увага

11.09.2017 | 14:01

 

 

Спеціально обладнані стенди з інформаційними матеріалами про порядок дій персоналу станції в разі надзвичайних ситуацій природного або техногенного характеру розміщені в найбільш людних місцях лабораторно-побутових корпусів. Інформацію для стендів підготували фахівці управління з питань аварійної готовності та реагування (УПАГР).

Наочний посібник дозволяє персоналу станції ознайомитися з правилами поведінки в надзвичайних ситуаціях. Навчальний матеріал розроблений відповідно до законодавчої бази та нормативно-правових актів України і ґрунтується на сучасних поглядах на теорію і практику ведення цивільної оборони та захисту населення від надзвичайних ситуацій.

До кінця поточного року фахівці УПАГР планують розмістити такі ж куточки в навчально-тренувальному центрі, в приміщенні для підготовки керівників підрозділів АЕС. В даний час розробляються матеріали для нового інформаційного стенду.

Для більш ефективного засвоєння правил поведінки в надзвичайних ситуаціях в процесі навчання персоналу станції з питань аварійної готовності та цивільного захисту фахівці УПАГР також використовують навчальні фільми про застосування засобів індивідуального захисту, про приведення в готовність аварійних груп і бригад.

«Зовсім недавно створено новий відеофільм про порядок дій персоналу станції в разі радіаційної аварії. У фільмі простежується ланцюжок дій всіх співробітників, від начальника зміни станції до кожного працівника підприємства; розповідається, як діяти в разі надзвичайної ситуації, як і в які евакуаційні пункти повинна проходити евакуація персоналу з проммайданчика в місто» - розповів провідний інженер УПАГР Валерій Модін.

В рамках реалізації заходів перспективного плану розвитку системи аварійної готовності управління з питань аварійної готовності та реагування спільно з навчально-тренувальним центром організували і провели навчання персоналу станції на курсах підвищення кваліфікації у сфері цивільного захисту. У поточному році 42 керівника пройшли навчання на обласних та 50 фахівців станції - на міських курсах.

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 11 вересня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

 

версія для друку