МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Енергоатом долучився до системи з відслідковування потенційних порушень у закупівлях DoZorro

31.08.2017 | 16:21

 

 

НАЕК «Енергоатом» став учасником системи ризик-індикаторів DoZorro. Нова система дозволяє в автоматичному режимі виявляти такі закупівлі, в яких потенційно є порушення норм та принципів Закону “Про публічні закупівлі”. Функція ризик-індикаторів в рамках системи публічних електронних закупівель ProZorro запрацювала 30 серпня, на початковому етапі проводиться обрахунок 16 показників, які сигналізують про ризики. В перспективі таких буде понад 60.

Система, зокрема, відслідковує аномальну економію (понад 60%), роботу постачальника тільки з одним замовником, не деталізоване тендерне оголошення, надмірно велику кількість лотів в одній закупівлі та інші чинники.

«Одна з переваг електронної системи закупівель - це швидкий доступ до великого масиву даних. Раніше документація по проблемному тендеру могла просто випаруватись, сьогодні - ми можемо аналізувати їх ще до того, як тендер відбувся. ProZorro не почне бити струмом порушників, але бізнес та правоохоронні органи зможуть використовувати ризик-індикатори для того, щоб визначати надійність замовників та перевіряти їхню діяльність відповідно», - зазначив заступник міністра економічного розвитку України Максим Нефьодов.

Виконавчий директор з юридичних питань та супроводу процедур закупівель НАЕК «Енергоатом» Наталія Мусевич переконана, що система ризик-індикаторів стане дієвим інструментом для подальшого підвищення ефективності закупівель, які здійснюються підрозділами Енергоатома.

«Як компанія, яка першою серед державних підприємств України впровадила систему ProZorro та вже заощадила за її допомогою більше 400 млн грн, Енергоатом зацікавлений у її подальшому вдосконалені. На адресу ProZorro лунало досить багато критичних зауважень, які здебільшого торкались того, що система не знімає проблеми корупційної складової під час проведення тендеру, а лише дає можливість побачити її постфактум. Нова опція дозволить працювати на випередження та запобігати здійсненню закупівель за проблемними тендерами і це піде на користь в першу чергу саме замовнику», - додала директор Департаменту з документального забезпечення роботи Тендерного комітету НАЕК «Енергоатом» Людмила Сумера.

До моніторингу тендерів у режимі реального часу можна долучитися за посиланням: http://risk.dozorro.org.

Довідка. Енергоатом – перша державна компанія, яка долучились до використання системи ProZorro. З липня по вересень 2015 року відбувалося впровадження системи - в цей період всі підрозділи Компанії здійснили перші реальні закупівлі і почали використання системи в своїй щоденній діяльності. З початку використання електронних закупівель свою продукцію Компанії запропонували нові контрагенти, що сприяло створенню здорової конкуренції серед постачальників в атомній галузі.

ProZorrо – це електронна система взаємодії замовника товарів та послуг і постачальника. Вона була створена волонтерами за власний кошт і направлена на подолання корупції в системі державних закупівель. ProZorro допомагає зробити тендери доступними для будь-якого бізнесу. Всі закупівлі, що проводяться в системі, можна простежити в режимі реального часу, умови закупівель є відкритими і будь-хто може ознайомитись із ними. 3а період функціонування кількість тендерів в електронній системі закупівель ProZorro перевищила один мільйон.

 

версія для друку