МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Ольга Буславець очолила українську делегацію під час семінару в Енергетичному Агентстві Данії

23.08.2017 | 14:13

 

 

У рамках двосторонньої міжурядової співпраці відповідно до Угоди між Міненерговугілля України та Міністерством закордонних справ Королівства Данія про співробітництво у сфері розвитку та діяльності Українсько-Данського Енергетичного Центру 21-23 серпня відбувся семінар стосовно зниження споживання традиційних енергоносіїв та розвитку ринків відновлюваних джерел енергії в м. Копенгаген, Данія.

 

Під час семінару Ольга Буславець, директор департаменту електроенергетичного комплексу, голова УДЕЦ, провела зустрічі із представниками Данського енергетичного Агентства та Міністерства енергетики Данії щодо реалізаціі другої фази Проекту в рамках Данської програми сусідства на 2017-2021 роки. Голова Центру надала високу оцінку підтримці України Королівством Данія, відзначивши значний прогрес у реалізаціі першого етапу Проекту "УДЕЦ", та визначила основні напрямки співпраці на наступні чотири роки, а саме підтримку імплементації НЕС Украіни та створення системи моніторингу її реалізаціі, розроблення довгострокового прогнозного енергетичного балансу, підтримку імплементації «Закону про ринок електричної енергії» в частині розробки основних засад для запровадження економічної конкуренції на ринку електричної енергії, впровадження проектів з використання акумуляторних батарей для добового регулювання потужності в енергосистемі, розвитку smart grid, розробки інструментів "єдиного вікна" для залучення інвестицій у  проекти ВДЕ.

 

Під час зустрічі було досягнуто домовленостей щодо активізації співпраці із провідними данськими інвестиційними фондами IFU та Danida business finance в рамках другої фази Проекту. Українська делегація відвідала компанію з управління відходами Vestforbrænding, Glostrup та вивчила данський досвід використання відходів для енергоспоживання, законодавчих ініціатив з питань теплопостачання від сміттєспалювальних заводів, встановлення тарифів на тепло з побутових відходів.

 

22 серпня відбувся візит на острів Борнхольм, частка виробництва електроенергії якого становить 70% відновлювальних джерел енергії (сонце, вітер, біомаса). Делегація провела зустрічі із представниками енергокомпанії Bornholms Energi and Forsyning та відвідали теплову електростанцію на біопаливі.

 

 

 

версія для друку